Jei jūsų rožė vešliai auga, bet nežydi, reikia nustatyti priežastis, kas tai lemia.
Rožių nežydėjimo priežastys
- Viena iš priežasčių, kodėl rožės nežydi, gali būti pernelyg sunki dirva. Rožės – išrankūs augalai, kurie mėgsta lengvą, derlingą dirvožemį. Kad dirva būtų lengvesnė ir derlingesnė, įmaišykite į ją komposto arba humuso.
- Dažnai prie įskiepytų rožių krūmų susiformuoja šaknų ūgliai. Paprastai jie būna labai dygliuoti ir turi daug lapų. Jei norite, kad rožė žydėtų, šiuos laukinius ūglius reikia reguliariai išpjauti. Jei auga laukiniai ūgliai, vadinasi, krūmą pasodinote neteisingai, neįkasę jo tinkamu 3-5 cm gyliu.
- Kasmet tinkamai neatlikus genėjimo – rožių žydėjimas vis mažėja/blogėja. Pakanka apsiriboti sanitariniu genėjimu, šalinant senus ir laukinius ūglius. Būtinai nupjaukite išblukusius, sausus žiedus.
- Didelę įtaką rožių žydėjimui turi ir laistymas. Jas reikia laistyti retai, bet gausiai. Po laistymo išpurenkite dirvą. Rožes tręškite paruoštomis kompleksinėmis trąšomis. Jei gėlei trūks maistinių medžiagų – ji negalės žydėti. O jei azoto trąšų bus per daug, augalas krūmysis, bet žiedų nebus. Todėl būtinai turėtumėte laikytis tręšimo taisyklių.