Vyšnia – vienas dažniausiai sodinamų vaismedžių Lietuvoje. Norint, kad šis augalas džiugintų gražia lapija ir gausiu derliumi, verta nepamiršti pagrindinių jo priežiūros taisyklių. Viena iš jų – pavasarinis tręšimas, kuris vyšniai suteikia visų jai būtinų maistinių medžiagų. Jis yra būtinas tam, kad vaismedis atsigautų po žiemos negandų ir pasiruoštų naujam šiltajam sezonui.
Pavasarinio tręšimo taisyklės
Pavasarį vyšnioms reikia fosforo, azoto ir kalio. Šios medžiagos atsakingos už augalo vystymąsi, augimo skatinimą, šaknų sistemos formavimąsi, kamieno stiprinimą ir didesnį atsparumą ligoms.
Pavasarį vyšnias taip pat rekomenduojama „pamaitinti“ kompostu ir humusu. Šios organinės trąšos ir „maitina“ vyšnias, ir gerina dirvožemio struktūrą.
Jei dėl kokių nors priežasčių organinių trąšų naudoti negalite, reikėtų naudoti mineralines trąšas. Tai amonio nitratas, superfosfatas ir kalio druska.
Itin svarbu pasirinkti tinkamą tręšimo laiką. Tai atliekama prieš prasidedant aktyviam vaismedžio augimui – kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje. Trąšos įterpiamos į drėgną dirvą.