3 baimės, kurios valdo jūsų gyvenimą

3 baimės, kurios valdo jūsų gyvenimą

Kaip išsivaduoti iš baimės galios ir sugrąžinti į savo gyvenimą laisvę, džiaugsmą ir gerovę?
– šiame straipsnyje.

KĄ MUMS SAKO MŪSŲ BAIMĖS?

Trys dažniausios baimės:

Paprastai mus apima tada, kai jaučiame kokią nors grėsmę savo gerovei – tikrą ar tariamą. Dažnai girdime tokius patarimus kaip „Susidurkite su savo baime” arba „Eikite ir susikaukite su savo baime”. Tačiau galbūt galime pradėti nuo įsiklausymo į save ir pabandyti suprasti, ką iš tikrųjų mums bando pasakyti mūsų baimės?

Tiesa ta, kad baimės dažnai kyla tada, kai nepatenkinami mūsų pagrindiniai poreikiai. Atvirą baimę dažnai lydi paslėpta baimė, kad nesugebėsime šių poreikių patenkinti arba nerasime išeities iš susidariusios situacijos. Bejėgiškumo ir netikrumo dar labiau sustiprina šią būseną, todėl ji gali atrodyti neįveikiama.

Deja, neretai galiausiai pasiduodame ir leidžiame baimei valdyti mūsų gyvenimą. Tokiais atvejais mums ypač svarbu rasti būdą, kaip nuo jos išsilaisvinti – to nepadarę, vargu ar pasieksime emocinę ir psichologinę gerovę.

Apžvelkime tris baimių, kurios dažniausiai valdo mūsų gyvenimą, rūšis.

 

3 baimės

NESĖKMĖS BAIMĖ

Ši baimė glaudžiai susijusi su mūsų vienu iš pagrindinių poreikių būti reikšmingu / įvertintu ir sulaukti kitų pritarimo. Ypač stiprią nesėkmės baimę jaučiantys asmenys nuolat stengiasi parodyti ir įrodyti savo įgūdžius, gebėjimus ir vertę.

Dažnai ši patirtis atsiranda ankstyvoje vaikystėje. Vaikas mato, koks yra svarbus socialinis pritarimas, ir baiminasi, kad dėl bet kokio „nukrypimo nuo normos” jis taps mažiau vertingas ir reikšmingas. Bėgant metams šis suvokimas tik stiprėja.

Kiekviena užduotis atrodo kaip tikra kova, kurios rezultatas beveik nulemia pasaulio likimą. Dėl to išsivysto didelis ir nesaugumo jausmas. Dažnai tokie tampa perfekcionistais, stengiasi viską atlikti tobulai, kad išvengtų blogo vertinimo. Jie vengia bet kokios rizikos, mieliau lieka savo komforto zonoje, spręsdami pažįstamas ir gerai žinomas užduotis.

 

Kaip tai įveikti?

VIENATVĖS BAIMĖ

Vienatvės baimė atspindi mūsų troškimą užmegzti prasmingus santykius su kitais žmonėmis, pripažinimo ir supratimo poreikį. Žmonėms, kuriems būdinga ši baimė, net trumpas buvimas vieniems gali tapti tikra kančia. Jie gali jaustis taip, tarsi ši būsena tęsis amžinai.

Kad išvengtų vienatvės jausmo, tokie žmonės nuolat siekia kitų pritarimo ir dėl to tampa pernelyg priklausomi nuo kitų žmonių nuomonės. Kai kurie vengia bet kokių reikšmingų santykių, siekdami apsisaugoti nuo skausmingo atstūmimo, ir taip dar labiau sustiprina savo vienatvę.

 

Kaip tai įveikti?

 

PERMAINŲ BAIMĖ

Tikroji priežastis – gilus nepritarimas viskam, kas svetima ir nepažįstama. Ši baimė gali pasireikšti įvairiais būdais skirtingose mūsų gyvenimo srityse. Tačiau ji visada grindžiama stabilumo ir nuspėjamumo troškimu. Tokia baimė dažnai lemia neryžtingumą ir nesugebėjimą išeiti iš įprastos komforto zonos.

Kad kaip nors susidorotų su pokyčių keliamos grėsmės jausmu, kai kurie žmonės neigia pokyčių neišvengiamumą ir atkakliai laikosi įprastos tvarkos. Kiti agresyviai priešinasi pokyčiams, nes jie sutrikdo jų saugumo ir stabilumo jausmą.

 

Kaip tai įveikti?

Jei jus gąsdina pokyčiai, paklauskite savęs: „Ko šie pokyčiai gali mane išmokyti? Kokias galimybes jie gali atverti?” Žingsnis į nežinomybę visada yra naujas nuotykis.

 

Išeiti iš AMP versijos