Atrodo, kad nemeilė sau matoma iš karto. Ją galima „perskaityti“ iš eisenos, žvilgsnio ir kalbėjimo manieros. Tačiau būna, kad išoriškai nedrąsus ir nepasitikintis savimi žmogus myli ir vertina save, tik to nedemonstruoja. O ryškūs, sėkmingi ir patrauklūs žmonės ne visada tinkamai su savimi elgiasi. Kokie įpročiai rodo slaptą nemeilę sau?
Nemeilė sau
Nemaža dalis žmonių siekia sėkmės tik tam, kad atsikratytų neapykantos sau, menkavertiškumo jausmo. Ar tai padeda? Tikriausiai ne, nes tokiu būdu kovojama ne su priežastimi, o su pasekme. Kalbant apie meilę sau, turime „reikalą“ su emocijomis, o išorinės apraiškos yra tik antraeilės. Štai kodėl tokie patarimai kaip „palepink save apsipirkimu ar masažu” neveikia. Reikia pradėti nuo ko kito: nuo požiūrio į save.
Slapti nemeilės sau požymiai
Ženklas Nr. 1: perkate daug pigių daiktų. Save mylintys žmonės netaupo. Jie gerai žino taisyklę „šykštus moka du kartus” ir nesileidžia suviliojami tokių vilionių kaip maža kaina. Jie žino, kad kokybė yra brangi. Investuoti į patogų gyvenimą ir gerą nuotaiką jiems būtina. Tai nepriklauso nuo turtingumo lygio: mėgstantys taupyti galiausiai permoka arba perka daug pigių daiktų.
Čia kalbame apie vidinį draudimą turėti kokybiškų ir brangių daiktų, o ne apie pinigų trūkumą. Jei renkatės pirkti daiktą tik dėl jo kainos, pagalvokite, kiek ir kaip vertinate save.
Ženklas Nr. 2: valgote, kai nesate alkani. Priežastis – savo tikrųjų poreikių ignoravimas. Save mylintis žmogus yra dėmesingas savo kūnui ir protui. Todėl jis valgo tik tada, kai yra alkanas.
Žinoma, mes visi esame gyvi žmonės ir neturėtumėte savęs menkinti dėl kiekvieno suvalgyto pyrago gabalėlio. Tačiau jei sistemingai valgote, kai nesate alkanas, ir visada stengiatės palikti lėkštę švarią, vadinasi, maistas jums svarbesnis už jūsų poreikius. Stebėkite, kaip tai pasireiškia kitose jūsų gyvenimo srityse.
Ženklas Nr. 3: sėdite paskutinėje eilėje. Perkeltine ir tiesiogine prasme. Ar kada nors pastebėjote, kad vieni žmonės nevengia būti pirmi, o kiti visais įmanomais būdais vengia dėmesio? Tai retai būna sąmoningas pasirinkimas: dažniau tokie žmonės mano, kad yra neverti aukštesnės padėties. Ateidamas į paskaitą toks žmogus sėdės toliau, nors gali užimti vietą pirmose eilėse, kad geriau matytų ir girdėtų. O jei su kuo nors nesutinka, jis nesiryš įsitraukti į diskusiją: kažkieno kito nuomonė jam atrodo teisingesnė.
Žinoma, nereikėtų pulti į kraštutinumus ir visur „eiti“ pirmam. Tačiau pagalvokite apie tai, kai norėsite užimti paskutinės eilės vietą.
Ženklas Nr. 4: negalite atsisakyti kenksmingų „malonumų“. Dažniausias patarimas žemos savivertės žmonėms – dažniau save palepinkite. Pagal šią logiką savivertė didėja, jei mėgaujiesi savo mažomis silpnybėmis. Tiesa ta, kad save lepinantis žmogus yra tarsi vaikas, paliktas vienas saldumynų parduotuvėje.
Alternatyva tokiai meilei yra tikras bei nuoširdus rūpinimasis savimi. Kai su savo kūnu ir protu elgiatės kaip su brangakmeniu, nuolatinė gerovė tampa brangesnė už momentinius malonumus. Pradedate sąmoningai rinktis, kuo užpildyti savo gyvenimą. Meilė sau suteikia jums laisvę ir nepriklausomybę nuo žalingų silpnybių.
Ženklas Nr. 5: laikotės pernelyg griežtų taisyklių. Šis ženklas gali atrodyti kaip visiškas prieštaravimas ankstesniam ženklui, tačiau jis jį tik pratęsia. Jums reikia rasti aukso vidurį. Kai atsisakote „malonumų“, ar tai darote dėl to, kad rūpinatės savimi, ar dėl to, kad tai neva teisinga? Jei pastarasis teiginys teisingas, vadinasi, taisykles mylite labiau nei save.
Tikroji meilė sau atsižvelgia į visus jūsų poreikius ir leidžia juos derinti taip, kad jie būtų naudingi jums patiems.
Kartais, norint iš tiesų mylėti save, prireikia sąžiningumo, drąsos ir disciplinos, tačiau rezultatai pranoksta lūkesčius.