Rašytoja Elizabeth Gilbert, pasaulinio bestselerio „Eat Pray Love“ („Valgyk, melskis, mylėk“) autorė, pasidalino 9-iomis laimingo gyvenimo taisyklėmis, kuriomis vadovaujasi jau ne vienerius metus.
JŪS NETURITE BŪTI BEBAIMIS, TIESIOG BŪKITE SMALSUS
Nerekomenduoju būti bebaimiu. Sutikau tokių žmonių – jie buvo arba psichopatai, arba trejų metų vaikai. Manau, kad iš prigimties esame labai smalsūs. Smalsumas yra nuostabus dalykas: mažomis pastangomis galime pasiekti precedento neturinčių rezultatų.
Jei pabudęs kiekvieną rytą užduodi sau klausimą: „Ką dar norėčiau išmokti, sužinoti?“ ir diena iš dienos artėji prie savo tikslo bent milimetru – jūsų gyvenimas taps geresnis.
SUSIDRAUGAUKITE SU SAVO BAIMĖMIS
Aš bijau daugelio dalykų gyvenime, bet turėjau išmokti padėkoti savo baimei: „Suprantu, tu mane saugai, tu esi mano „sargas“. Mes neįvertiname, kad būtent baimė mus taip ilgai išlaiko gyvus.
Mes vis dar gyvi, nes tam tikru momentu mūsų baimė mums sako: „Nesėsk į automobilį su šiuo vaikinu“, „Neik pasivaikščioti tamsiomis gatvėmis“, „Neplauk toli, tu nesi labai geras plaukikas.“
Mes esame skolingi savo baimėms dėl išgelbėtų gyvybių. Turite draugauti su savo baimėmis.
NUSTOKITE IEŠKOTI TIKRUMO
Pasaulyje yra paradoksų ir netikrumo. Ir kol mes nuolat ieškosime taisyklių, kurios mus atitraukia nuo jų, mes nesijausime tikri.
BŪKITE KANTRŪS SAU
Kad būtum laimingas, nereikia žengti didelio žingsnio ir eikvoti daug energijos. Visi laukia kažkokio ženklo ar stebuklo. Žinoma, kartais nutinka kažkas dramatiško ir jaudinančio, tačiau tai atsitinka ne taip dažnai. Mes visi ieškome lengvo kelio. Bet savo knygos neparašiau per vieną dieną.
Prieš tai padarydama, aš daug išgyvenau, buvo daug ašarų. Norėdami pasiekti „sėkmingą ruožą“, turite ištaisyti dalykus, kuriuos reikia ištaisyti. Ir tam reikia būti kantriam sau, sugebėti atleisti sau ir kitiems, nes pokyčiai yra sunkus kelias.
NESITIKĖKITE GARANTIJŲ
Daugelis iš mūsų dvejojame ką nors pradėti tik todėl, kad nesame tikri dėl galutinio rezultato. Bet tai prasminga. Jei žinotume, kaip baigsis kelionė, niekada nebūtume jos pradėję.
O jei aš leisiuosi į kelionę, bet nieko neatrasiu jos pabaigoje?
Užtikrinu jus, kad taip neatsitiks. Kiekvienos kelionės pabaigoje, net jei negausite to, ko norėjote, sužinosite daugiau apie save. Ir taip, jokiu būdu negalima išvengti nusivylimo, bet tai irgi yra kelionės dalis.
BŪKITE SAVO GYVENIMO KŪRĖJAI, O NE STEBĖTOJAI
Vienoje savo knygoje patariau skaitytojams susirasti tam tikros kūrybinės veiklos. Vėliau žurnalistai paklausė, ar nebijau, kad po šios knygos pasaulis bus užpildytas blogomis nuotraukomis? Nesitikėjau tokios arogancijos.
Menas neturėtų būti tik elitinis, juk talentus galima atskleisti bet kurioje srityje. Net jei nemokate piešti, nebijokite kurti! Tai daug geriau nei tiesiog stebėti gyvenimą.
Raskite tai, kas jus įkvepia, kas jus domina. Nebijokite kritikos, kurkite, rizikuokite ir tada gyvenimas pradės teikti daugiau džiaugsmo.
RASKITE SAVO „GENTĮ“
Galbūt daugeliui iš mūsų reikia mentoriaus. O kas, jei panašių interesų ir rūpesčių siejama bendraamžių grupė yra daug geresnė už mentorių? Tokioje grupėje vienas kitą motyvuojate tapti geresniais. Jei jūsų „genties“ dar nėra, galbūt turėtumėte ją sukurti ir tapti jos lyderiu? Jei to, ko jums reikia, nėra, sukurkite tai patys.
GYVENKITE TOLIAU
Gaila, kai kažkas nepavyksta. Tačiau blogiausia, kai mes pasiduodame ir sakome: „Niekada daugiau niekam nepasakosiu apie savo svajones“, „Niekada daugiau nemylėsiu“, „Niekada to daugiau nedarysiu“. O ką mums belieka veikti visą gyvenimą? Laukti mirties ir apmokėti sąskaitas kol ateis „ta“ diena?
Jei mūsų gyvenime dar gali būti laimingų akimirkų, neturėtume pasiduoti. Turime toliau gyventi. Gyvenime nėra nieko prasmingesnio už smalsumą ir norą ieškoti bei atrasti.
UŽDUOKITE TEISINGUS KLAUSIMUS
Daugelis žmonių, perskaitę mano knygą, mano, kad kelionės pakeis jų gyvenimą. Jie man užduoda klausimą: „Kaip vadinasi ta Neapolio picerija?” Tačiau knyga yra ne apie picą, o apie klausimus, kuriuos užduodame sau.
Paklauskite: „Ką aš noriu veikti savo gyvenime?“, „Ko labiausiai ar mažiausiai norėčiau?“, „Kas mane daro laimingą?“. Užduokite teisingus klausimus – tapkite atradėju, remdamiesi savo patirtimi.
Taip pat skaitykite:
- Laiminguose santykiuose visada yra vietos nesutarimams
- 6 būdai, padėsiantys išmokyti smegenis būti laimingomis