Kad sužinotumėte teisingą atsakymą, jums tereikia užduoti sau tris klausimus.
Meilė ar baimė?
Yra didelis skirtumas tarp abipuse meile pagrįstų, natūraliai besivystančių santykių ir santykių, kurie prasidėjo skubotai, tik todėl, kad norėjosi susirasti bent kokį nors partnerį, kad tik nebūtum vienas. Pastaruoju atveju, žvelgdami atgal, dažnai negalime suprasti, kas paskatino mus atsidurti kartu su tuo, atrodo, visiškai nepažįstamu žmogumi.
Kad tai suprastume jau šiandien, psichologas Mark Travers siūlo užduoti sau tris klausimus, kurių atsakymai padės atskirti santykius, pagrįstus tikra meile, nuo santykių, paremtų vienatvės baime.
Klausimai, padedantys suvokti savo jausmus
- AR ŠIUOSE SANTYKIUOSE JAUČIUOSI ESĄS SAVIMI?
Jums gali tekti prisitaikyti prie partnerio, nuolat aukotis, išduoti savo principus, keisti rutiną ar asmenybės aspektus vien tam, kad išvengtumėte nemalonių, smerkiančių komentarų. Užuot mėgavęsi kartu praleistu laiku, taip bijote prarasti partnerį, kad prarandate save.
- AR GALIU BŪTI LAIMINGAS, KAI ŠALIA NĖRA MANO PARTNERIO?
Jei nesant partnerio jaučiatės tuščias ir neramus, negalite džiaugtis savimi ar linksmintis, tai gali būti ženklas, kad jus valdo ne meilė, o paralyžiuojanti baimė likti vienam. Jei žmonės myli vienas kitą, tai nereiškia, kad visą laisvalaikį turi praleisti kartu.
Kitas ženklas, kad labai bijote prarasti savo partnerį, yra jūsų noras visą laiką būti su juo tik dviese, nenoras „dalytis” juo su kuo nors kitu.
- KAIP LENGVAI MANYJE ĮSIPLIESKIA PAVYDO JAUSMAS?
Neracionalus pavydas taip pat signalizuoja, kad jūsų santykiai grindžiami ne meile, o paranojiška baime būti paliktam. Visa tai kupina toksiškumo, psichologinės prievartos ir neišvengiamai veda prie išsiskyrimo.