Ar esate pasirengęs kurti šeimą? Norint atsakyti į šį klausimą, svarbu žinoti, su kokiais sunkumais galite susidurti pačioje bendro šeimyninio gyvenimo pradžioje.
Jūs pasirengęs šeimyniniam gyvenimui, jei:
Jūsų nedomina kitos galimybės
Jus supa daug įdomių žmonių, turinčių bendrų interesų ir panašų požiūrį į gyvenimą. Su kai kuriais iš jų netgi galėtumėte užmegzti artimus santykius, tačiau jau dabar suprantate, kad kito partnerio nenorite ir neketinate ieškoti.
Jūsų širdis užimta – tai reiškia, kad esate tikrai įsipareigoję vienas kitam.
Jūs žinote, kad santykiuose reikia dirbti
Nė viena pora negali apsieiti be konfliktų. Tačiau svarbiausia yra ne jų buvimas, o tai, kaip juos išgyvenate, kaip susidorojate su gyvenimo negandomis – kartu ar atskirai. Jūs jau supratote, ko partneris iš jūsų nori, ir esate pasirengęs jam tai duoti. Jūs gerai jaučiatės šalia savo mylimo žmogaus, nes žinote, kad kilus konfliktui visada galite ramiai, be skandalų ir pretenzijų išspręsti visas problemas. Ir svarbiausia: esate pasirengęs dirbti. Galite paaukoti savo interesus ir planus vardan bendros laimės, vardan to, kad kartu jums būtų gera.
Gebate atsiprašyti savo partnerio
Tai labai vertingas įgūdis, nes ne visi moka atsiprašyti nesijausdami pažeminti. Skausmingai išpūstas savigarbos jausmas, nenoras suprasti gali sutrukdyti nuoširdžiai atsiprašyti už tai, kas nutiko.
Ištvėrėte sunkumus
Sunkumai gali atitolinti, bet gali ir suartinti partnerius, sustiprinti santykius. Šeimyninės krizės traumuoja, bet kartu tikrina santykių tvirtumą. Jei sunkumus išgyvenate kartu ir sudėtingoje situacijoje veikiate kartu, vadinasi, bendrame šeimyniniame gyvenime jums bus lengviau susidoroti su gyvenimo sukrėtimais. Gebėjimas palaikyti mylimąjį žodžiais ir darbais – štai kas iš tiesų svarbu tvirtai sąjungai.
Turite bendrų planų
Pagalvokite, ar sutampa jūsų požiūris į vaikų auklėjimą, nekilnojamojo turto įsigijimą, santuoką. Ar turite ilgalaikių bendrų planų? Visa tai labai svarbu, nes vienijančios moralinės vertybės, moralinės gairės, interesai ir tikslai – raktas į laimingus santykius. Jei jūsų požiūriai į gyvenimą visiškai priešingi, nebus lengva sukurti tvirtą šeimą.
Jūs vis dar domitės savo mylimu žmogumi
Atrodytų, kad praėjo daug laiko nuo jūsų pažinties, o jūs vis dar sužinote ką nors naujo apie savo partnerį. Jums niekada nepritrūksta temų pokalbiams, nors atrodo, kad vienas apie kitą žinote viską. Galbūt dirbate skirtingose srityse, bet savaitgaliais leidžiate laiką bendram hobiui. Ir tai puiku, nes bendri interesai stiprina santykius. Tai taip pat reiškia, kad esate ne tik partneriai, bet ir geri draugai.
Jums gera ir kartu, ir atskirai
Santykiai nėra tik „mes”. Yra ir „aš”, kuriam taip pat reikia skirti dėmesio, nepriklausomai nuo to, ar esate artimas su savo partneriu, ar ne. Kiekvienas žmogus turi asmenines ribas.
Didelė daugelio ilgalaikių santykių problema yra nesveikas prisirišimas. Būtent to ir turėtumėte vengti.
Išmokote spręsti finansines problemas
Pradėję gyventi kartu – turėsite biudžetą. Bendras jis ar atskiras – spręskite abu. Tiesa, ne visi yra pasirengę atvirai aptarti šį klausimą, tačiau jis yra labai svarbus. Kad niekas nejaustų diskomforto materialiniame būvyje, būtina viską aptarti dar prieš bendro gyvenimo pradžią.