Žmogus, kuris pasižymi aukštu emociniu intelektu, dažnai išsiskiria vadovavimo ir konfliktų sprendimų įgūdžiais, gebėjimu motyvuoti save bei kitus… Ir tai dar ne viskas: kuo dar pasižymi aukšto emocinio intelekto žmogus?
SAVYBĖS, KURIOMIS IŠSISKIRIA AUKŠTĄ EMOCINĮ INTELEKTĄ TURINTYS ŽMONĖS
Jie užduoda „atvirus” klausimus
Atviri klausimai – tai tokie klausimai, į kuriuos negalima atsakyti vienu žodžiu „taip” arba „ne”. Jie suponuoja išsamų atsakymą. Empatiškas pašnekovas įtrauks tokius klausimus į pokalbį, kad parodytų susidomėjimą pokalbio tema ir asmeniu, su kuriuo kalbasi. Pavyzdžiui, jis neklaus, ar jums patinka jūsų darbas, bet pasiteiraus, kodėl pasirinkote tokią sritį, kokie jūsų ateities planai ir pan.
Kiekvienas žmogus, kuriam užduodami tokie klausimai, jaučiasi pastebėtas bei išgirstas.
Jie „atspindi” žmogaus, su kuriuo bendrauja, kalbos toną ir kūno išraiškos kalbą
Žmonės, pasižymintys aukštu emociniu intelektu, nesąmoningai kopijuoja pašnekovą – jo kūno kalbą, elgesį, kalbėjimo manierą – jie prisitaiko prie jo emocijų. Ir tai jokiu būdu nėra manipuliacija, nes tas, kuris prisitaiko, to nedaro turėdamas blogų ketinimų. Tiesiog taip veikia pasąmonė, demonstruojanti pasitikėjimą ir pagarbą.
„Atspindintis“ bendravimo būdas – išorinė vidinio noro įsijausti ir užmegzti ryšį gilesniu lygmeniu apraiška.
Jie nebijo pripažinti savo klaidų ir nesėkmių
Nors daugelis žmonių bijo pasirodyti pažeidžiami, žmonės, pasižymintys aukštu emociniu intelektu, į tai žiūri kaip į galimybę užmegzti tvirtesnius ryšius ir sustiprinti santykius. Jie atvirai prisipažįsta, kad ko nors bijo, kad yra padarę klaidų. Jie puikiai supranta: patirtos nesėkmės neatspindi žmogaus asmenybės, o neigiami įvykiai tėra atspirties taškai, kurie padeda tobulėti.
Dalydamiesi tiek teigiama, tiek neigiama patirtimi, žmonės, pasižymintys aukštu emociniu intelektu, skatina dalintis, mokytis ir augti.