„Draugai su privalumais“ (angl. Friends with benefits, FWB) – tai santykių rūšis, kai žmonės derina draugystę ir intymius santykius, tačiau neturi vienas kitam jokių įsipareigojimų. Tokiuose santykiuose nekalbama apie jokius gilius jausmus – meilę, ištikimybę ir kt.
Taigi, kiek ilgai visa tai gali tęstis?
TYRIMAS
Amerikiečių psichologai, kurių straipsnis paskelbtas žurnale „Personal relationships“, nusprendė išsiaiškinti, kaip vystosi tokie santykiai ir kas su jais nutinka laikui bėgant.
Mokslininkai du kartus, su vienerių metų pertrauka, apklausė 192 žmones, turinčius „draugų su privalumais“. Vidutinis dalyvių amžius buvo 30 metų, 70 proc. jų buvo moterys.
Per pirmąją apklausą dalyvių buvo klausiama, kas, jų nuomone, nutiks su šiais santykiais ateityje, kiek jie teikia pasitenkinimą, ar jie aptarė su savo „draugu“ kokias nors su santykiais susijusias taisykles ir ribas. Antrą kartą, praėjus vieneriems metams, dalyvių buvo klausiama, ar santykiai išliko tokie patys, ar pasikeitė, o jei taip, tai kodėl.
REZULTATAI
Paaiškėjo, kad tik 26 % dalyvių per metus santykiai nepasikeitė. 15 % atvejų tarp „draugų su privalumais“ išsivystė meilė ir jie tapo romantiškais partneriais, o 28 % atvejų intymus komponentas iš santykių išnyko ir jie tapo tiesiog draugais. Likusieji dalyviai (31 %) nurodė, kad nebepalaikė jokių santykių su buvusiais „draugais“.
Atsakymų analizė parodė, kad paversti FWB santykius tik draugystės santykiais buvo daug realesnis tikslas nei kiti.
59 % tų, kurie norėjo likti tiesiog draugais su savo FWB, tai padaryti pavyko gana sėkmingai. Tiems, kurie norėjo išsaugoti santykius, tai pavyko padaryti 40 % atvejų. Galiausiai tiems, kurie svajojo apie meilę su savo FWB, pasisekė mažiausiai – ši svajonė išsipildė tik 15 % atvejų.
IŠVADOS
Tyrėjai padarė išvadą, kad svarbiausia FWB santykiuose yra aiškiai susitarti dėl visų pagrindinių taisyklių ir ribų bei suvokti, ko kiekvienas asmuo iš jūsų nori. Tai yra raktas į santykių ilgaamžiškumą, nepriklausomai nuo to, ar juose bus intymių santykių.