Idealiu atveju santykiai neturėtų būti susiję su kova dėl galios pozicijos. Užuot įtvirtinę save mylimojo sąskaita, partneriai, atvirkščiai, turėtų stengtis išlaikyti harmoningus santykius. Tačiau, deja, neretai vienas poros narys pradeda dominuoti, o kitas, nenorėdamas skatinti konfliktų, jam paklūsta.
Požymiai, kad jūs savo partneriui tik pavaldinys
Jaučiate, kad negalite būti savimi partnerio akivaizdoje
Būdamas su juo ar ja jaučiate tam tikrą įtampą ir diskomfortą. Jums tenka slėpti savo tikrąsias mintis ir jausmus bei prisitaikyti prie partnerio nuotaikų.
Jūs visada atsiprašinėjate
Net jei iš esmės negalite būti kaltas dėl to, kaip viskas susiklostė, vis tiek kažkodėl jaučiate, kad tai yra jūsų kaltė ir atsakomybė.
Jūsų partneris gali jus erzinti, bet jūs jo – ne
Iš pažiūros nepavojingas erzinimas bet kurią akimirką gali virsti ne tokiomis nepavojingomis patyčiomis, kurių sąmoningas ar nesąmoningas tikslas – pažeminti, nuvertinti, „išmušti“ jus iš vėžių.
Tyrimai rodo, kad dominuojančią padėtį užimantys žmonės dažnai naudoja šį metodą, norėdami įtvirtinti savo galią.
Partneris elgiasi su jumis kaip su daiktu
Valdžią demonstruojantis asmuo linkęs vertinti kitus pagal jų naudingumą jo poreikiams ir interesams, t. y. elgiasi su jais ne kaip su žmonėmis, o kaip su daiktais. Jį daug mažiau domina jų žmogiškoji sudedamoji dalis, jei apskritai domina.