Nors meilė gali daryti stebuklus, kai kurių dalykų ji, deja, negali pakeisti. Kad ir kaip bebūtų gaila, mes negalime pakeisti savo mylimojo asmenybės bruožų. Greičiausiai, šie bandymai sugriautų santykius.
Dalykai, kurių negalime pakeisti savo antrojoje pusėje
SANTYKIAI SU ŠEIMA
Sename anekdote sakoma, kad tuokiamasi ne su partneriu, o su visa jo šeima. Jausmai artimiausiems šeimos nariams gali būti labai gilūs ir tikrai nepasikeis, kad ir kaip norėtume. „Jei jums nepavyko įsilieti į jo darnią šeimą, bet kokie bandymai patraukti partnerį į savo pusę ir įtikinti jį praleisti mažiau laiko su artimaisiais greičiausiai bus pasmerkti” – sako tarpasmeninių santykių treneris Chrisas Armstrongas. Ir atvirkščiai, svarbu suteikti partneriui laisvę nedalyvauti šeimos susitikimuose taip dažnai kaip jūs. Šeimos jausmas yra svarbus, bet ne santykių su antrąja puse sąskaita.
INTRAVERSIJA – EKSTRAVERSIJA
Priešingybės iš tiesų traukia, bet tik iki tam tikros ribos. „Negalite pakeisti žmogaus temperamento, – perspėja psichologė Samanta Rodman. – Jei, nepaisant psichologinio poliariškumo, nusprendėte būti kartu, turite suteikti vienas kitam laisvę būti savimi.”
HOBIAI
Mūsų interesai, niekaip nesusiję su profesine veikla, padeda mums išlaikyti vidinę pusiausvyrą. „Prarandame pasitenkinimo jausmą ir gyvenimo kontrolę, jei atsisakome dalykų, kuriuos darome ne tam, kad uždirbtume pinigų, o tik savo malonumui” – sako Chrisas Armstrongas. Jei santykių pradžioje manote, kad mylimas žmogus per daug laiko skiria slidinėjimui, šokiams ar naminiams gyvūnams, nemanykite, kad tai pasikeis, kai pradėsite gyventi kartu.
AGRESYVUMAS
Jei asmuo, su kuriuo ketinate kurti santykius, pyksta dėl smulkmenų, kurias būtų galima lengvai išspręsti taikiai, nesitikėkite, kad meilė tai pakeis.
„Į šią problemą reikia rimtai žiūrėti nuo pat pradžių” – mano Kornelio universiteto sociologijos profesorius ir bestselerio „Šimtas patarimų įsimylėjėliams” autorius Carlas Pilmeris. Agresyvumas ir nesaikingumas – tai savybės, kurios bėgant metams tik blogės.
RELIGINĖS PAŽIŪROS
Dažnai religinių pažiūrų neatitikimo problema išryškėja tik gimus vaikams. „Net jei partneris anksčiau nekalbėjo apie savo įsitikinimus, gimus vaikams jis nori, kad jie būtų auklėjami pagal dvasinę tradiciją, artimą jo paties tradicijai” – sako Samantha Rodman. Jei antrasis partneris laikosi kitokių religinių pažiūrų, yra ateistas ar agnostikas, tikėtina, kad jis nepritars minčiai, jog vaikui diegiami jam svetimi įsitikinimai.
ASMENINĖ ERDVĖ
Jūs stengiatės kiekvieną laisvą minutę praleisti kartu, o jūsų antrai pusei reikia savo erdvės. „Partnerio vienatvės poreikis gali būti suprastas kaip atstūmimas ir gali būti skaudus” – aiškina Chrisas Armstrongas. Vis tik, tiesa ta, kad atskirai praleistas laikas leidžia išsaugoti jausmų naujumą, kiekvieno iš jūsų individualumą, o tai galiausiai tik sustiprina sąjungą.
Kai žmonės visą laiką būna kartu, vienas iš jų gali jaustis taip, tarsi santykiai būtų vienintelis dalykas, kurį jie daro. Tai sukelia vidinį pasipriešinimą partneriui, kuriam reikia daugiau laiko apmąstyti naują patirtį, suvokti savo besikeičiančius norus ir poreikius.
PLANAVIMAS – IMPULSYVUMAS
Jums reikia kruopščiai planuoti kiekvieną žingsnį, o jūsų partneriui labiau patinka spontaniški sprendimai. Iš pradžių šis skirtumas gali būti naudingas santykiams: viena pusė padeda kitai gyventi dabartimi ir pajusti akimirkos grožį, kita – pasitikėti ateitimi ir guostis tuo, kad daug kam pavyko gerai pasiruošti.
„Atrodo, kad tai nėra priešingi požiūriai, galintys sugriauti santykius. Tačiau viskas priklauso nuo to, kokio „sunkumo“ yra šie bruožai“ – perspėja klinikinė psichologė Jill Weber. Jei visą energiją skirsite tam, kad pakeistumėte vienas kito nuomonę apie tai, kaip praleisti savaitgalius ir kruopščiai planuoti namų ūkio biudžetą, neišvengiamai kils konfliktų. Tai psichologinis skirtumas, ir jūs niekada nepakeisite žmogaus psichologinio saugumo ir komforto būdo.
POŽIŪRIS Į VAIKUS
Jei pasimatymų pradžioje jis nuoširdžiai sako, kad nenori vaikų, turėtumėte tuo tikėti. „Tikėtis, kad jo požiūris pasikeis, kai jūsų santykiai plėtosis, tikrai neverta” – sako Armstrongas. Visiškai natūralu, kad vyras jus įspėja, jog yra pasirengęs turėti vaikų tik tada, jei, pragyvenęs su partneriu tam tikrą laiką, juo pasitiki. Tačiau jei girdite, kad jis nepritaria tėvystei ir tai prieštarauja jūsų norams, turėtumėte pagalvoti apie santykių ateitį.
HUMORO JAUSMAS
„Mano darbas su poromis, kurios ilgą laiką gyvena kartu, rodo, kad daugelį būsimų problemų galima nuspėti uždavus vieną klausimą: ar žmonėms tie patys dalykai atrodo juokingi?“ – sako Carlas Pilmeris. Panašus humoro jausmas yra geras poros suderinamumo rodiklis. Jei juoksitės kartu, tikėtina, kad jūsų požiūris į pasaulį sutaps ir į rimtesnius dalykus žiūrėsite panašiai.