Ką daryti, kai pritrūksta energijos, o motyvacija lygi nuliui? Rekomenduojame septynis įpročius, kurių poveikis motyvacijai įrodytas moksliškai.
Įpročiai, padedantys išlaikyti darbinę motyvaciją
- SUVOKITE SAVO DARBO SVARBĄ
Motyvuotas darbuotojas yra tas, kuris tiki, kad jo darbas padeda kitiems ir daro pasaulį geresnį. Mičigano universiteto tyrimas parodė, kad universiteto skambučių centro darbuotojai sugebėjo pritraukti 171 proc. daugiau aukų po to, kai kelias minutes pabendraudavo su studentais, kurie tų aukų dėka galėjo studijuoti universitete.
Jei nesate tikri, ar jūsų darbas keičia padėtį, pasikalbėkite su klientais, kurie naudojasi jūsų įmonės produktais, arba su savo vadovu. Jei jaučiate, kad jūsų veikla yra beprasmė, niekada nevėlu keisti karjeros kryptį.
- APDOVANOKITE SAVE
Nors ir puiku būti naudingam visuomenei, psichologo David Niven knygoje „100 paprastų sėkmingų žmonių paslapčių” rašoma, kad apie 75 % mūsų motyvacijos kyla iš finansinių paskatų. Tačiau tik nedaugelis žmonių apdovanoja save kiekvieną dieną ar savaitę.
Penktadienio rytą visiškai neturite energijos? Pažadėkite sau, kad jei atliksite visus suplanuotus darbus, vakare pasimėgausite kino filmu su mylimu žmogumi arba vakariene su draugais.
- ATMINKITE, KAD MAŽŲ PERGALIŲ NEBŪNA
Išskaidykite didelį tikslą į mažesnes užduotis. Kuo daugiau užduočių sėkmingai įvykdysite, tuo labiau būsite motyvuoti ir tuo labiau priartėsite prie savo tikslo. Kiekvieną kartą, kai pasiekiame rezultatą, mūsų smegenyse gaminasi dopaminas. Dėl šio hormono jaučiamės patenkinti ir pasiruošę toliau puikiai dirbti, kad vėl patirtume tuos malonius jausmus.
- „ĮKRAUKITE BATERIJAS“
Patiriant vidinį perdegimą veiksmingiausia viską mesti ir porai savaičių išvykti į Maldyvus. Deja, tai ne visada įmanoma. Jei atostogos ir savaitgalis dar toli, baterijas galite „pasikrauti“ tiesiog darbe, jei laikysitės taisyklės: 50 minučių darbo – 15 minučių poilsio.
- PERGUDRAUKITE PATYS SAVE
Savo smegenis, kurios priešinasi sveikų įpročių perėmimui, galime šiek tiek apgauti. Jei negalite prisiversti savęs keltis anksčiau, nes nenorite prarasti dviejų valandų miego, pabandykite žiūrėti į tą laiką ne kaip į praradimą, o kaip į įsigijimą – dvi aktyvaus gyvenimo valandas. Įsivaizduokite, kiek daug galite nuveikti per tą laiką.
- STEBĖKITE SAVO SVEIKATĄ
Tyrimai parodė, kad svarbiausias veiksnys, turintis įtakos darbuotojų motyvacijai, yra sveikata. Sunku tikėtis aukštų rezultatų ir visiško atsidavimo iš žmonių, kurie nesijaučia gerai. Svarbu palaikyti gerą savijautą: reguliariai mankštinkitės, tinkamai maitinkitės ir nepamirškite ilsėtis.
- PAGALVOKITE, KĄ PALIKSITE PO SAVĘS
Daugeliui žmonių šis punktas gali pasirodyti šiek tiek painus. Juk esate per jaunas, jūsų laukia dar daug visko… Tačiau žinojimas, kad jūsų laikas žemėje yra ribotas, neįtikėtinai motyvuoja.
Steve Jobs sakė, kad kasdien žiūrėdavo į veidrodį ir užduodavo sau tą patį klausimą: „Ką daryčiau, jei šiandien būtų mano paskutinė diena?”. Tikriausiai neturėtumėte kankinti savęs šiuo klausimu kiekvieną dieną, bet galite juo pasinaudoti, kad paskatintumėte motyvaciją, kai jos reikia.