Ar nuolat galvojate apie savo draugą ar draugę? Ieškote bet kokios dingsties susitikti ar išsiųsti žinutę? Niekada nepavargstate bendrauti, net ir praleidę visą dieną kartu. Visi jo juokeliai priverčia jus juoktis ir šalia jo jaučiatės gerai. Mėgstate tas pačias televizijos laidas, muziką, knygas… Vieną dieną pastebite, kokios gražios jo akys. Tada pastebite jo rankas, kojas, kūną. Kokios švelnios lūpos! Palaukite, palaukite, tai artimas draugas. Jūs pažįstami jau daug metų! Apie ką galvojate?
Draugystė sukuria stiprų ryšį ir leidžia iš tikrųjų pažinti žmogų. Dažnai stipriausi ir artimiausi meilės santykiai įvyksta tarp gerų draugų. Tačiau kai abejojate, ar tarp jūsų yra kažkas daugiau, šuolis iš draugystės į romaną gali atrodyti kaip itin klastingas sprendimas.
Pirmiausia reikia apsvarstyti, ar norite tiesiogiai išreikšti savo jausmus. Juk gali būti, kad draugystė ilgainiui išsivystys į gražius meilės santykius. Tačiau taip pat gali būti, kad nė vienas iš jūsų nedrįs pripažinti, jog draugystė peraugo į meilę. Dėl to norėsite kažko daugiau ir tuo pat metu bijosite ką nors daryti, kad tai pasiektumėte.
TRYS PATARIMAI, PADĖSIANTYS NUSPRĘSTI, KĄ DARYTI, JEI ĮSIMYLĖJOTE DRAUGĄ
Neskubėkite iš karto pasakyti, kad esate įsimylėjęs
Jei vertinate draugystę su tuo žmogumi, nebėkite pas jį ir garsiai neišpažinkite meilės. Pirmiausia įvertinkite riziką. Jausmų slėpimas apsimetant, kad jie neegzistuoja, gali būti skausmingas, todėl nerekomenduojame jų laikyti tik sau. Tačiau verta gerai apgalvoti, ką ketinate daryti.
Negalite iš anksto nuspėti, kaip jis ar ji reaguos į žinią, kad jaučiate romantiškus jausmus ar seksualinę trauką. Jūsų prisipažinimas gali pakeisti visą santykių dinamiką. Gali būti, kad jūsų draugui ar draugei bus per daug nepatogu palaikyti ankstesnius artimus santykius, jei paaiškės, kad jausmai nėra abipusiai arba dėl kokių nors kitų priežasčių negalite būti pora.
Tačiau taip pat gali būti, kad jūsų draugas ar draugė ne iki galo supranta savo jausmus jums. Kitaip tariant, jų pirminė reakcija gali būti nemaloni ar netikėta, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad ateityje situacija nepasikeis. Stenkitės nepamiršti visų galimybių.
Būkite sąžiningas
Kalbėdami apie savo jausmus būtinai rinkitės geriausius žodžius. Turėtumėte gerai pažinti asmenį. Jei manote, kad tiesiogiai pasakyti „Aš tave myliu” yra per daug, pabandykite savo jausmus išreikšti tiesioginiu, bet subtilesniu būdu.
Pavyzdžiui, galite sakyti taip: „Supratau, kad mano jausmai tau pasikeitė. Noriu būti daugiau nei tik tavo draugas/draugė. Ką apie tai manai?” Net jei tokios frazės neatspindi jūsų sieloje kunkuliuojančių jausmų, jos rodo ketinimus. Taip galėsite aptarti ateitį, neverčiant draugo ar draugės bėgti neatsigręžiant atgal.
Atverkite savo širdį ir atidžiai klausykitės
Kaip minėta anksčiau, jūsų draugas ar draugė gali būti šiek tiek šokiruoti jūsų prisipažinimo. Net jei jausmai yra abipusiai, perėjimas nuo draugystės prie meilės yra didelis pokytis.
Giliai įkvėpkite, atverkite širdį ir įsiklausykite į atsaką. Jei jums aiškiai pasakyta, kad abipusiškumo nėra ir draugystė niekada netaps kuo nors daugiau, gerbkite šį sprendimą. Pagalvokite, ar norite tęsti draugystę, ar jums reikia pertraukos.
Įkyrūs bandymai įkalbėti jį ar ją užmegzti romaną nepadarys nė vieno laimingo ar patenkinto. Jei jūsų prisipažinimas sukels nuostabą ar sumišimą, taip pat parodykite pagarbą.
Pasakykite, kad esate pasirengęs pasikalbėti apie savo santykius, jei draugas to norės, o gal galiausiai ir be žodžių suprasite, kad jausmai yra abipusiai.
Taip pat skaitykite: