Ką daryti, jei vaiką ištinka pykčio priepuoliai: 5 patarimai

Pykčio priepuoliai

Ką daryti tėvams, jei vaiką ištiko pykčio priepuolis ir nėra laiko laukti, kol jis baigsis?

 

 

KODĖL KYLA PYKČIO PRIEPUOLIAI?

Dauguma psichologų mano, kad kartais vaikams tiesiog reikia išsišaukti / išsirėkti. Jų, ir mūsų, elgesį lemia ir poreikiai.

Jei norime, kad vaiko elgesys pasikeistų, turime leisti jam parodyti savo emocijas – verkti, skųstis, trypti kojomis… Kai vaikas savo jausmus pernelyg dažnai sulaiko, jo emocijos kaupiasi viduje ir gali prasiveržti pačiu netinkamiausiu momentu.

 

KĄ DARYTI?

Jei nėra palaukti, kol vaikas nusiramins, turėtumėte pasiruošti galimai emocinei reakcijai naudodami vieną iš toliau nurodytų būdų:

 

Pasiruoškite iš anksto

Jei žinote, kad kaskart išeidamas iš žaidimų aikštelės jūsų vaikas rėkia, pabandykite pasiimti jį iš jos pusvalandžiu anksčiau negu jums reikia kažkur nuvykti. Šis pusvalandis suteiks jam laiko paverkti ir nusiraminti, o jūs suspėsite laiku nuvykti į reikiamą vietą.

 

Pažvelkite į situaciją vaiko akimis

Nenuostabu, kad jis nenori išeiti iš žaidimų aikštelės – juk ten smagu. Tačiau jei vaikas jaučiasi suprastas, jis labiau linkęs daryti tai, ko jo prašoma, net jei nemato naudos. Empatija yra jūsų slaptasis ginklas. Svarbu, kad vaikas žinotų, jog yra išklausytas, suprastas ir į jo interesus atsižvelgiama.

 

Palaikykite jo susidomėjimą

Vaikui reikia kažko, ko jis galėtų laukti. Tai gali būti žaidimų aikštelė šalia vyresniojo brolio mokyklos, , kurią jis gali pasirinkti automobilyje, leidimas pačiam atidaryti automobilio dureles ir kt.

 

Taikykite “skaldyk ir valdyk” principą

Turite daugiau nei vieną vaiką? Tegu vyriausiasis būna jūsų sąjungininkas: jei jis turės paskatą išeiti iš žaidimų aikštelės anksčiau, galės įtikinti ir jaunesniuosius.

 

Jei niekas nepadeda, tiesiog nuveskite rėkiantį vaiką tinkama kryptimi

Pakeliui į automobilį pabandykite pasakyti, kad suprantate jo jausmus. Taip jis žinos, kad yra išgirstas. Jei jis jūsų negirdi, tiesiog patylėkite. Jei nepalaikysite vaiko rodydami emocijas, tikėtina, kad automobilyje arba vėliau namuose kils pykčio priepuolis. Tačiau dabar jis tikrai žino: jei pasakėte, kad eiti, vadinasi, laikas eiti, ir jūs liksite ištikimi savo sprendimui.

 

IŠVADA

Geriausia yra užkirsti kelią galimam pykčio priepuoliui. Iš anksto pasiruoškite neigiamoms apraiškoms, parodykite empatiją ir meilę, leiskite žaisti triukšmingus žaidimus. Tai padės vaikams išmokti valdyti emocijas ir elgesį.

 

 

Išeiti iš AMP versijos