Šių dalykų nereikėtų atskleisti niekam – net ir artimiausiems.
Dalykai, apie kuriuos pasakoti nevertėtų
Slaptažodžiai ir prisijungimai
Niekada nesidalykite savo socialinių tinklų paskyrų ir programų naudotojo vardais bei slaptažodžiais. Tuo gali pasinaudoti nedorų kėslų turintys žmonės.
Kitų žmonių paslaptys
Jei kas nors patikėjo jums savo paslaptį, vadinasi, šis žmogus jumis tikrai pasitiki. Nereikėtų ja dalytis su kitais, nes tai gali sugadinti jūsų santykius ir visiems laikams sunaikinti pasitikėjimą jumis.
Pajamų dydis
Kiek uždirbate, turėtumėte žinoti tik jūs ir patys artimiausi žmonės. Didelės sumos gali sukelti kai kurių žmonių pavydą arba priversti juos jaustis nepatogiai šalia jūsų – ypač jei esate skirtingo finansinio lygio.
Išlaidų sumos
Kaip ir pajamas, savo išlaidas geriausia pasilaikyti sau. Pasakodami, kiek išleidote praėjusį savaitgalį, nesąmoningai pateikiate informaciją apie tai, kiek pinigų turite – o tai ne visada etiška bei saugu, ypač kalbant su menkai pažįstamais žmonėmis.
Ateities planai
Kai kurie žmonės įsitikinę, kad jei „papasakosite Dievui“ apie savo planus, viskas nueis perniek. Praktika rodo, kad tas pats gali nutikti ir tada, jei apie juos papasakosite kitiems žmonėms: jei savo svajonėmis ar planais pasidalysite per anksti arba su netinkamais žmonėmis, galite sulaukti kritikos, skepticizmo ar net nusivylimo.
Sveikatos problemos
Sveikata yra jūsų asmeninis reikalas, apie kurį neturėtumėte visiems pasakoti. Jei kenčiate nuo sveikatos sutrikimų, geriau apie tai per daug garsiai nekalbėti, nes kartais tai gali priversti kitus jaustis nepatogiai ar nerimauti, o dar svarbiau – paveikti jų nuomonę apie jus.
Taip pat venkite klausinėti kitų žmonių apie jų sveikatos problemas – jiems tai gali nepatikti ir atrodyti netaktiška.
Apie savo sveikatą verčiau kalbėkite tik su tais žmonėmis, kurie turėtų apie tai žinoti, pavyzdžiui, su gydytoju ar geriausiu draugu.
Asmeninės problemos
Apie jas turėtumėte kalbėti tik su artimiausiais žmonėmis – tais, kuriais pasitikite ir kuriais galite pasikliauti.
Menkai pažįstamas žmogus gali pamanyti, kad esate pernelyg linkęs „verkšlenti“ arba net panaudoti šias žinias prieš jus vienokioje ar kitokioje konfliktinėje situacijoje.