Kaip išlikti tikru, savitu ir harmonijoje su savimi gyvenančiu žmogumi? Panagrinėkime septynis patarimus, kurie padės tai išsiugdyti.
Išlikti savimi…
Žmonės – socialūs padarai. Mes siekiame patirti bendruomeniškumo jausmą, mums svarbu jausti draugų ir šeimos narių paramą…
Tačiau taip pat ne mažiau svarbu gebėti išlaikyti nepriklausomas mintis, interesus ir individualumo jausmą.
Tarkime, jūs mėgstate havajietišką picą, o jūsų draugas pirmenybę teikia vegetariškai picai. Jūsų nuomonės skiriasi, bet tai nereiškia, kad kas nors klysta. Jei pernelyg daug reikšmės teiksite tam, ką kiti mano apie jūsų pasirinkimus, tai jus tik supainios ir suklaidins – niekada negalėsite įtikti visiems.
Kuo greičiau priimsite save tokį, koks esate, tuo greičiau nusimesite kaukę ir nustosite jaudintis dėl to, ką galvoja kiti.
Septyni patarimai, kurie padės išgirsti savo vidinį balsą ir būti savimi
Sudarykite dešimties savo svarbiausių vertybių sąrašą
Kartais kitų žmonių nuomonės klaidina arba suklaidina, nes nesate tikri dėl savo įsitikinimų, principų ir vertybių. Skirkite laiko išsiaiškinti, kas jus domina ir įkvepia bei kodėl šie dalykai jums tokie svarbūs. Galbūt jūsų pagrindinė vertybė yra laisvė, o aplinkiniai labiau vertina stabilumą ir nuspėjamumą? Svarbiausia, nesmerkite savęs, jūs turite teisę ginti savo idealus – kaip ir visi kiti.
Užsirašykite savo unikalias savybes
Stiprinkite pasitikėjimą savimi užsirašydami įdomiausias savo savybes. Galbūt drovitės tam tikrų savo pomėgių ar siekių? Pamirškite tai. Geriau pagalvokite, kaip šios savybės suteikia jums unikalumo. Kai suvoksite savo asmenybės sudedamųjų dalių vertę, nustosite be reikalo nerimauti dėl kitų žmonių nuomonės. Būkite drąsūs ir vadovaukitės tuo, kas jus daro laimingus. Visa kita savaime atsistos į savo vietas.
Sakykite tai, ką galvojate
Bendraudami su draugais ar kolegomis tvirtai laikykitės pozicijos, kai kalbama apie jums svarbias vertybes ar įsitikinimus. Kai žmonės ginčijasi, lengva pasiduoti pagundai. Nedarykite to. Sakykite tai, kuo tikite. Laikui bėgant pastebėsite, kad dėl skirtingų nuomonių pokalbis tampa tik įdomesnis.
Skirtingų nuomonių aptarimas nebūtinai turi sukelti konfliktą ar priversti žmones jūsų nemėgti.
Kai susidūrę su kitomis nuomonėmis liekate ištikimi sau, įgyjate pasitikėjimo savimi ir savo įsitikinimais. Nevenkite būti savimi ir tada aplinkiniai pradės vertinti jūsų individualumą.
Gyvenkite dabartyje
Kasdienybėje išlikite sąmoningi. Dažnai įvairiose situacijose praleidžiame laiką nerimaudami dėl to, ką galvoja kiti, ir visiškai praleidžiame esamą akimirką.
Jei pokalbio metu pagaunate save mintimis nuklystantį neigiama linkme, pasistenkite švelniai sugrąžinti save į dabarties akimirką.
Norėdami tai padaryti, sutelkite dėmesį į kvėpavimą ir jusles aplink save: ką girdite, kokius kvapus užuodžiate? Kai pradėsite gyventi sąmoningiau, nerimas dėl kitų žmonių nuomonės išsisklaidys ir galėsite viską vertinti pozityviau.
Raskite įkvepiančių pavyzdžių
Sunku nekreipti dėmesio į apkalbas už nugaros, kai jaučiatės vieniši. Galbūt norite tapti menininku, tinklaraštininku ar kt.? Kad ir kokį kelią pasirinktumėte, pasistenkite atrasti žmonių, kurie jau juo nuėjo. Taip, siekdami savo tikslo, jausitės labiau pasitikintys savimi ir pozityviai nusiteikę.
Galbūt aplinkiniai nesupranta jūsų siekių, bet pasaulyje tikrai yra kas nors, kas jau gyvena jūsų svajonių gyvenimą. Užuot pavydėję tokiems žmonėms, pasinaudokite jų istorijomis kaip „kuru“. Susipažinkite su įkvepiančių žmonių gyvenimais per jų biografijas, straipsnius ar socialinės žiniasklaidos puslapius ir priminkite sau – jūsų svajonės yra pasiekiamos.
Kitų žmonių nuomones vertinkite kritiškai bei objektyviai
Jei kitų žmonių nuomonę priimsite pernelyg asmeniškai, paskęsite tarp tūkstančio skirtingų idėjų, kaip turėtumėte gyventi. Pasaulyje yra per daug gyvenimo būdų, ideologijų ir požiūrių. Žinoma, svarbu išlikti atviram naujoms idėjoms ir kitiems požiūriams, tačiau kartais reikia nuo viso to „atsijungti“. Atminkite, kad žmonės kalba ir veikia remdamiesi tik savo patirtimi ir supratimu – kiekvienas turi savo unikalų kelią.
Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą
Socialinė žiniasklaida nuolat gundo mus „žvilgtelėti į kaimyno kiemą“. Mes nepaliaujamai konkuruojame vieni su kitais. Daugeliui žmonių socialinė žiniasklaida tapo begalinio nerimo ir socialinio spaudimo šaltiniu.
Atminkite, kad žmonės socialiniuose tinkluose skelbia tik šviesiausias ir pozityviausias savo gyvenimo akimirkas…
Nelyginkite savęs su kitais – jei būsite nuoširdūs ir tikri, laikui bėgant aplink jus susiformuos „gentis“ tų, kurie jus nuoširdžiai myli.