Kaip paleisti meilę? 6 sunkūs, bet būtini žingsniai

Deja, bet meilės istorijos ne visada turi laimingą tęsinį. Kad ir kas benutiktų, svarbu žinoti, paleisti situaciją ir išeiti iš jos kaip įmanoma lengviau bei neskausmingiau.

 

Kaip paleisti meilę?

LIŪDĖKITE

Praradimo gali būti toks pat kankinantis kaip ir fizinis skausmas. Svarbu nebandyti jo užglaistyti ar apsimesti, kad nieko neįvyko. Reikia suvokti, ko gedite, priimti, kad tai įvyko ir kelio atgal nebėra, iki galo išjausti visas savo emocijas ir leisti joms natūraliai transformuotis.

 

REFLEKTUOKITE

Refleksija yra labai svarbus žingsnis. Pagalvokite apie tai, ko jus išmokė šie santykiai, kaip juose pasikeitėte, ką jie jums reiškė, ką darytumėte kitaip. Tai padės jums susigrąžinti save, suvokti save kaip savarankišką asmenybę ir tapti stipresniam.

 

NEROMANTIZUOKITE

Kai santykiai baigiasi, esame linkę prisiminti tik teigiamus dalykus apie juos ir pamiršti visus blogus. Tačiau svarbu prisiminti visą tikrovę, neignoruoti tiesos ir neromantizuoti santykių piešiant vien tik rožinius paveikslus.

 

DISKUTUOKITE

Naudinga viską, kas nutiko, aptarti su artimais žmonėmis, su tais, kuriais pasitikite. Išklausykite, ką jie sako, pašalinio žmogaus požiūris padės geriau suprasti, kas įvyko, suvokti buvusių santykių dinamiką.

Svarbu, kaip tiksliai pristatysite savo meilės istoriją sau ir kitiems žmonėms: taip, ji baigėsi, bet tai nereiškia, kad su ja baigėsi ir jūsų laimingas , o prieš jus tik tamsa ir vienatvė (nors dabar jums gali atrodyti, kad viskas taip ir yra).

Tai, kad jūsų santykiai baigėsi išsiskyrimu, nėra pasekmė to, kad esate blogas ar netinkamas partneris. Tiesiog baigėsi dar vienas Jūsų gyvenimo etapas, kuris tikrai sudaužė Jūsų širdį ir paliko randus sieloje… Bet Jūs tikrai susirinksite save ir judėsite toliau!

ATSITRAUKITE

Jei pagaunate save be galo pergalvojant, kas ką kam pasakė ir kas būtų, jei… trumpai tariant, jei „dainelę” apie savo sudužusią meilę nuolat „kartojate”, nieko gero tame nėra. Dėl jos tik dar blogiau jaučiatės. Turite suteikti sau šiek tiek psichologinės erdvės, kad galėtumėte atsigauti. Taigi pasistenkite daryti ką nors, kas atitrauktų jūsų protą nuo įkyrių minčių.

 

RŪPINKITĖS SAVIMI

Gerumas ir užuojauta sau dabar jums yra svarbesni nei bet anksčiau. Nereikia savęs dėl nieko kaltinti, tai beprasmiška ir destruktyvu. Sutelkite dėmesį į rūpinimąsi savimi, apsupkite save tais, kurie jus palaiko, darykite dalykus, kurie jums teikia malonumą ir pakelia nuotaiką.

Nepamirškite, kad gijimui reikia laiko, o pakeliui gali būti pakilimų ir nuosmukių. Leiskite šiai meilės istorijai tapti natūralia jūsų gyvenimo patirties dalimi ir tegul ši sudėtinga kelionė padeda augti ir keistis į gerąją pusę.

 

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Autorius Agnė
KAIPKADA.LT portalo santykių ir psichologijos straipsnių specialistė. Susisiekti galite el. paštu: agne@kaipkada.lt, bendras redakcijos telefonas: +370 695 72614
Išeiti iš AMP versijos