Pasirodo, paslaptis slypi įvardyje, kurį vartojate kalbėdami apie savo šeimą.
Žmonės, kurie linkę vartoti įvardį „mes”, kai kalba eina apie kokį nors gyvenimo įvykį, turintį įtakos ir jų partneriui, galiausiai santuokoje yra laimingesni ir labiau patenkinti savo santuokiniais santykiais nei individualistai, kurie pirmenybę teikia įvardžiui „aš”. Tokią išvadą padarė Konkordijos universiteto (Kanada) psichologai, kurių straipsnis paskelbtas žurnale „Personal Relationships”.
Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 77-ios susituokusios poros. Kiekviena pora turėjo bent po vieną vaiką iki septynerių metų. Tyrėjai pažymi, kad jie specialiai pasirinko poras su mažais vaikais, nes tai situacija, kai tėvų santykiai yra ypač įtempti.
Tyrimo pradžioje, taip pat praėjus šešiems mėnesiams ir metams nuo tyrimo pradžios visi dalyviai naudojo skalę, kad įvertintų savo pasitenkinimą dabartiniais santykiais su partneriu. Be to, vyrai ir žmonos dalyvavo diskusijoje apie sunkumus, su kuriais jie susiduria augindami vaikus, kaip tai veikia jų santykius ir ką jie norėtų pakeisti vienas kito elgesyje.
Po to tyrėjai išanalizavo kiekvieno dalyvio pasisakymus ir palygino rezultatus su tuo, kaip laikui bėgant keitėsi jo pasitenkinimas santuokiniais santykiais. Paaiškėjo, kad dalyviai, kurie kalbėdami apie save ir savo partnerį dažniau vartojo įvardį „aš”, palaipsniui vis labiau įsiveldavo į problemas ir tapdavo labiau nepatenkinti. Priešingai, tų, kurie pirmenybę teikė įvardžiui „mes”, situacija buvo visiškai priešinga.
Kaip aiškina tyrėjai, tai, kaip jaučiamės santuokoje, labai priklauso nuo mūsų vidinio nusiteikimo. Jei pasirenkame save ir savo partnerį laikyti komandos, kuri vieningai sprendžia iššūkius, dalimi (o toks požiūris pasireiškia būtent tada, kai save ir partnerį vadiname „mes”), tai gali būti raktas į tvirtą ir laimingą santuoką.