Visiškas savo asmenybės „ištrynimas“, siekiant įtikti partneriui, tik griauna jūsų ryšį.
Kodėl tampame prisitaikėliais?
Ilgalaikiuose romantiškuose santykiuose abu partneriai turi prisitaikyti vienas prie kito, daryti nedidelius kompromisus, ir tai normalu, nes tai tik stiprina meilę ir tarpusavio supratimą. Tačiau kartais viskas gali nueiti per toli.
Kažkas panašaus nutiko ir jums, jei sakote ar galvojate ką nors panašaus: „Tau nereikia manęs klausti, aš sutinku (pritariu) viskam, ką tu sakai”, „Tu nuspręsk, kaip bus, o aš prisitaikysiu” arba „Aš turėjau omenyje ne tai, o būtent tai, ką tu pasakei”.
Jei santykiuose (ir ne tik romantiškuose, bet ir draugystės) mieliau kopijuojate partnerio/draugo asmenybę, o ne išreiškiate savąją, tai gali būti nulemta trijų priežasčių:
- ESATE PERNELYG ĮSITRAUKĘS Į MALONŲ SOCIALINIO PRITARIMO JAUSMĄ
Kadangi tokios savybės kaip lankstumas, plastiškumas, gebėjimas išvengti aštrių kampų ir prisitaikyti prie kitų palengvina gyvenimą visuomenėje, padeda susirasti draugų ir pažįstamų, daro jus visuotinai mėgstama ir populiaria asmenybe, tai vilioja eiti šia kryptimi vis toliau ir toliau.
- ESATE PERNELYG EMPATIŠKAS
Jūs pernelyg gerai suprantate kitų žmonių jausmus, įsijaučiate į juos taip giliai, kad galiausiai juos atspindite. Dėl to pasąmonėje kyla noras visada jaustis patogiai, vengti konfliktų ir prieštaravimų, dėl to tenka slėpti savo interesus ir pageidavimus, pirmenybę teikiant kitų interesams ir pageidavimams.
- JŪS PRARADOTE SAVE
Meilė ir pripažinimas iš kito žmogaus pusės jums yra tokie svarbūs, kad dėl jų atsisakėte savęs, savo vertybių, kurios sudaro jūsų asmenybės pagrindą. Tačiau toks kompromisas galiausiai žeidžia santykius, kurie, norėdami būti sveiki, turėtų būti grindžiami asmeniniu tobulėjimu ir abipuse partnerių pagarba.