„Aš tiek daug dėl jo padariau, o jis…” – yra dažnas skundas. Į savo partnerį investuojame visą savo širdį ir sielą ir jaučiamės blogai, kai negauname to paties mainais. Šeimos santykių terapeutė Eva Van Pruijen aiškina, kodėl taip nutinka.
Kokia meilės kalba „šneka“ jūsų partneris?
Ko reikia, kad ilgalaikiai santykiai būtų palaikomi, skatinami ir plėtojami? Vien meilės nepakanka, svarbu mylėti savo partnerį taip, kaip jam ar jai reikia. Didžioji dauguma iš mūsų daugelį metų sukamės užburtame rate: siūlome savo sutuoktiniams paramą, rūpestį, dėmesį ir meilę, bet galiausiai jaučiamės vieniši, nereikalingi ir nelaimingi. Jaučiame, kad partneris mūsų nesupranta. Tai savo ruožtu verčia mus gintis ir provokuoja ginčus.
Tokioje situacijoje svarbu suprasti, koks yra jūsų partneris, kaip jis mąsto, ko jam reikia. Laimingose sąjungose sutuoktiniai pateikia vienas kitam išsamius „instrukcijų vadovus”, paaiškinančius jų vidinio pasaulio struktūrą. Jie nuolat naudojasi šia informacija apie partnerio savybes, kad suteiktų jam reikiamą meilę. Tai didina jų savivertę.
Per šeimos terapijos seansą stebėjau tokį vaizdą. Energinga ir itin komunikabili žmona teigė, kad jai atsibodo nuolat stumdyti savo „tinginį” vyrą. Ji nuolat „verčia” jį siekti didesnių karjeros tikslų, o jis beveik nereaguoja.
Jos vyras, itin ramus žmogus, į tai nekreipė dėmesio. Galbūt dabartinis jo darbas nėra jo svajonė, tačiau jis yra patenkintas savo darbu ir gali finansiškai išlaikyti žmoną bei aštuonerių metų dukrą. Kita vertus, žmona norėtų, kad jis užmegztų daugiau ir naudingesnių ryšių, kad galėtų „pereiti į kitą lygį”. Vyras tai priima kaip kritiką. Jis prisipažįsta, kad vengia „palaikyti” savo žmoną. Dėl to ji jaučiasi nereikalinga ir bejėgė – jai nepavyksta motyvuoti mylimo vyro. Žmona stengiasi motyvuoti vyrą, bet taip nuvertina jo pasiekimus ir indėlį į šeimos išlaikymą.
Kita vertus, vyras skundžiasi, kad žmona ignoruoja jo pastangas arba laiko jas savaime suprantamu dalyku.
– Gyvename labai gerai, bet nemanau, kad ji daro pakankamai. Ji visada tempia mane į vakarėlius ir kitus socialinius renginius, užuot pasilikusi namie ir kartu žiūrėjusi filmą, vakarieniavusi verandoje ar išėjusi į miestą trise.
– Man patinka, kaip mes gyvename, – prieštarauja žmona. – Bet mane siaubingai pykdo, kad nenori išbandyti naujų dalykų, susipažinti su naujais žmonėmis. Atrodo, tarsi būtum užmigęs prie savo gyvenimo vairo!
Žmona stengiasi motyvuoti savo vyrą, bet taip nuvertina jo pasiekimus ir indėlį į šeimos išlaikymą. Tuo pat metu sutuoktinio pastangos priversti žmoną „sulėtinti tempą” verčia ją pykti ir nuobodžiauti.
– Ką iš tikrųjų skatina ir įkvepia ši „motyvacija”? – paklausiau.
Po ilgos pauzės vyras pakėlė akis ir pasakė:
– Mano žmoną.
– O kuris iš jūsų pražysta nuo paprastų dėkingumo žodžių?
– Vyras, – atsakė žmona.
– Ar atrodo, kad abu siūlote kitam tai, ko jums patiems reikia?
Sužinokite, kokia meilės kalba „šneka“ jūsų partneris, ir galėsite suteikti jam tai, kas jį daro tikrai laimingą.
Abu nusijuokė. Vyrui nepadėjo žmonos „motyvacija”, o jos nesušildė paprasti pripažinimo žodžiai. Iš tikrųjų vyras galėjo pasinaudoti šia „motyvacija” savo naudai, jei būtų kreipęsis į žmoną. Žmona būtų ramesnė ir laimingesnė, labiau pasitikėtų savimi ir labiau įsitrauktų į tarpusavio santykius. Ir jei ji būtų išsakiusi savo vyrui paprastus padėkos žodžius, abu būtų turėję naudos.
Kai partneriai nesupranta vienas kito, jie sutelkia dėmesį į neigiamus dalykus. Kyla vis daugiau ginčų. Sužinokite, kokia meilės kalba „šneka“ jūsų partneris, ir galėsite jam padovanoti tai, kas jį padarys tikrai laimingą. Apdovanojimas grįš bumerangu atgal pas jus, ir naudos turėsite abu.
Galų gale, jūsų partneris yra toks, kokį jūs jį įsivaizduojate. Pasitikėkite juo ir jis padarys tą patį. Galbūt tada gyvensite šį gyvenimą kartu, jausdamiesi geidžiami ir mylimi?
Taip pat skaitykite:
- Kokia Tavo meilės kalba? Kaip jausmus reiškia skirtingi Zodiako ženklai
- Rugsėjo mėnesio meilės horoskopas 2021