Pačioje pradžioje, kai santykiai tik prasideda, norisi manyti, kad jie bus tobuli. Vis tik, kaip atpažinti ženklus, kad jūsų poros bendras kelias nebus lygus bei sklandus ir jūs pasukote ne laimingos ateities link?
4 požymiai, kad santykiai klostosi ne taip, kaip tikėjotės
Dažnai užmerkiame akis prieš smulkmenas, kurios mus erzina ar vargina partneryje. Ypač jei esame pačioje kelionės, vadinamos santykiais, pradžioje. Deja, tačiau kartais būtina neignoruoti kai kurių signalų, kurie įspėja apie esamus ar būsimu nesklandumus. Kokie jie?
- KRITIKA
Yra didelis skirtumas tarp neigiamo ir teigiamo dėmesio. Tas, kuris tave myli, džiaugsis bet kokia tavo sėkme ir apkabins tave tomis dienomis, kai būsi niūrus ir ne toks užtikrintas savimi.
„Deja, daugelis mano klientų labai nori jaustis ypatingi, vieninteliai, žinoti, kad partneris domisi jais ir jų gyvenimu. Ir kartais jie netgi pasitenkina priekaištais, kritika, barimu ir erzinimu, kad tik visą laiką būtų dėmesio centre”, – sako šeimos terapeutė Patti Britton.
- NEUŽTIKRINTUMAS
Nuolat tikrinti, ar gavote žinutę, ir nerimauti, kad jis ilgai neskambino, galite sau leisti tik santykių pradžioje.
Tačiau vėliau jūs priprantate vienas prie kito, ir santykiai tampa patogūs, suteikiantys jums saugumo ir ramybės jausmą. Jei taip nėra, jei vis dar jaučiamas nerimas ir vis dar esate nežinioje – tai akivaizdi raudona vėliava: esate toksiškuose santykiuose.
- PRISIMINIMAI APIE BUVUSIUOSIUS/BENDRAVIMAS SU JAIS
Jei jūsų santykiuose darosi per ankšta, nes į juos įsilieja dar kelios jo „buvusios”, o jūs jas gerai pažįstate – iš jo pasakojimų ir net asmeniškai – tai nėra geras ženklas. Ar jums reikia išsiaiškinti, kokia jūsų vieta šioje „organizacijoje“? Yra žmonių, kurie puikiai jaučiasi šalia nedidelio haremo ir nuoširdžiai mano, kad tai visiškai normalu.
- BAUDIMAS TYLA
Tikruose sveikuose santykiuose nėra vietos paniekinančiam šaipymuisi ir ignoravimui. „Atrodytų, kad baudimas tylėjimu negali būti lyginamas su atviru smurto ir žiaurumo demonstravimu. Tačiau ilgainiui tai pavojinga”, – sako psichologė Megan Fleming.
Tai reiškia, kad nuo šiol jūs renkatės gynybą kaip apsaugą vienas nuo kito, užuot tiesiogiai aptarę iškilusias problemas.