Ant nugaros, ant pilvo… Mėgstamiausios miego pozos puikiai išreiškia mūsų emocijas: nerimą ar, priešingai, ramybę, pyktį ar džiaugsmą. Mes pateikiame kūno kalbos specialistės Olgos Ciesco miego pozos šifravimus.
„Padėtis, kurioje miegate, yra įdomi medžiaga tyrinėjimams”, – paaiškina Olga Ciesco. „Jei dieną mes galime kontroliuoti savo kūno kalbą ir išvengti tam tikrų gestų ar judesių – emocijų rodiklių, tai naktį vienokią ar kitokią miegojimo pozą pasirenkame nesąmoningai. Daugelis mano, kad mėgstama miego padėtis siejama su įvairiais žmogaus charakterio bruožais ar net gali nuspėti jo likimą. Tačiau, tai visiška netiesa. Miego poza, veikiau, atspindi jausmus, kuriuos žmogus patyrė prieš užmigdamas. Naktį mūsų kūnas ir protas tęsia vakare pradėtą dialogą.“
Taigi, ką nori pasakyti mūsų kūnas?
EMBRIONO POZA
Šios pozos pavadinimas idealiai apibūdina kūno padėtį miegant: nugara suapvalinta, rankos sulenktos per alkūnes, o kojos – per kelius ir pritrauktos prie pilvo. Pasak miego tyrinėtojo, britų profesoriaus Chris Idzikowski, dauguma žmonių miega tokioje padėtyje. Daugelis mano, kad ši laikysena yra signalas, kad mums reikia apsaugos, kad taip nesąmoningai bandome grįžti į vaikystę, kai jautėmės saugūs.
Eksperto nuomonė: „Žmogaus vaisiaus padėtis yra labiausiai pažįstama ir patogiausia, nes būtent šioje padėtyje mes būname, kai dar esame įsčiose. Tam nereikia ieškoti paslėptos prasmės. Ši poza rodo, kad tiesiog norite nusiraminti ir atsipalaiduoti. Galbūt kažkas jus jaudina ar verčia jaustis nepatogiai.“
KAREIVIO POZA
Ne pati natūraliausia ir įprasčiausia poza. Rankos ištiestos prie kojų ir prispaustos prie kūno, nugara įtempta ir tiesi, tarsi būtumėte įstrigęs ankštoje erdvėje ar miegotumėte tarp dviejų žmonių.
Eksperto nuomonė: „Ši ne pati patogiausia pozicija rodo, kad žmogus nepaleidžia rūpesčių ir nebaigtų reikalų. Atrodo, kad jis yra pasirengęs bet kurią akimirką pašokti ir pradėti veikti. Galbūt jį jaudina svarbūs dalykai, kurie laukia ryte. Kokybiškas poilsis ir atsipalaidavimas tokioje padėtyje yra neįmanomas.“
ANT PILVO
Pečiai yra įtempti, stuburas įtemptas, galva pasukta į šoną, ganėtinai sunku kvėpuoti. Gydytojai sako, kad miegoti ant pilvo yra itin nesveika. Kosmetologai priduria, kad tokia poza lemia ankstyvų raukšlių atsiradimą, nes veido oda „susiraukšlėja“ dėl kontakto su pagalve, joje sutrinka mikrocirkuliacijos procesai, be to, ją puola dulkių erkutės ir kiti pagalvėje gyvenantys mikroorganizmai.
Eksperto nuomonė: „Ši laikysena yra didelio nuovargio rodiklis. Atsukę nugarą aplinkiniam pasauliui, stengiamės kuo greičiau užmigti, susikaupti poilsiui, nesąmoningai norime apsaugoti miegą nuo išorinės agresijos. Tačiau kartais priežastis, verčianti rinktis tokią padėtį, yra gana akivaizdi – pavyzdžiui, šviesa ar koks nors garsas neleidžiantis miegoti.
Be to, mes dažnai užmiegame tokia poza būdami ne namie, nes naujoje aplinkoje nesijaučiame pakankamai jaukiai, todėl taip bandome lengviau adaptuotis. Šios padėties negalima pavadinti naudinga organizmui, tačiau daugelis žmonių sako, kad tik taip jie gali greičiau užmigti.“
RANKOS PO PAGALVE AR ANT PILVO
Nesvarbu, kaip gulite: ant pilvo, ant šono ar ant nugaros – atkreipkite dėmesį į tai, kur yra jūsų rankos. Jei miegodami apkabinate pagalvę ar paliečiate pilvą, tai yra svarbus kūno signalas.
Eksperto nuomonė: „Kartais paliesti daiktai padeda mums nusiraminti. Prisilietimas prie pagalvės ar pilvo taip pat yra savotiškas „raminamasis“. Be to, taip kūnas gali signalizuoti apie fizinio kontakto poreikį.“
Taip pat skaitykite: