Ar žinojote, kad mūsų nesėkmes meilėje lemia… bekompromisiai įsitikinimai. Susipažinkite su dažniausiai pasitaikančiais klaidingais mitais, trukdančiais rasti tikrąją meilę.
Mitai apie tobulus santykius
MYLINTYS PARTNERIAI VISADA SAKO VIENAS KITAM TIESĄ
Ar turėtumėte pasakyti mylimajam, kad jis priaugo papildomų kilogramų ir jam atsirado raukšlių? Arba pažeminti sutuoktinį prisipažįstant apie seniai užmegztą ir pabaigtą romaną? Atvirumas gali būti labai žiaurus, o žinojimas gali skaudinti.
Patarčiau nesakyti savo partneriams dalykų, kuriuos jie vargu ar „suvirškins“ ir greitai pamirš. Prieš pateikdami informaciją, įvertinkite galimą žalą. Be to, maksimalus atvirumas mažina abipusę trauką ir sukuria liūdnai pagarsėjusį „artimų giminaičių” efektą.
INTYMIŲ SANTYKIŲ TRŪKUMAS RODO PROBLEMAS SANTYKIUOSE
Įprasta manyti, kad emociškai klestinčios poros gyvena aktyvų lytinį gyvenimą, o intymių santykių trūkumas būtinai susijęs su jausmų sferos nuosmukiu. Taip yra ne visada.
Meilė ir geismas gali būti susiję, bet taip pat konfliktuoti arba vystytis lygiagrečiai – tai fizinės traukos paradoksas.
Du žmonės gali būti stipriai traukiami vienas kito už miegamojo ribų, tačiau jų intymus gyvenimas gali būti labai blankus arba jo gali paprasčiausiai nebūti.
MEILĖ IR AISTRA EINA KOJA KOJON
Daugelį amžių intymūs santykiai santuokoje buvo laikomi „santuokine pareiga”. Dabar tuokiamės iš meilės, o po santuokos tikimės, kad aistra ir trauka išliks ilgus metus. Poros puoselėja emocinio artumo jausmą, tikėdamosis, kad dėl to jų intymus gyvenimas taps dar gyvesnis.
Kai kuriems žmonėms iš tiesų taip ir yra. Saugumas, pasitikėjimas, komfortas ir pastovumas skatina jų trauką. Tačiau daugeliui yra kitaip. Artimas emocinis kontaktas „užmuša“ aistrą: ją pažadina paslapties, atradimo, kažkokio nematomo tilto peržengimo jausmas.
Erotiškumo ir buitiškumo suderinimas yra ne problema, kurią reikia išspręsti, o paradoksas, kurį reikia priimti.
Menas yra išmokti santuokoje būti ir „tolimam, ir artimam”. Tai galima pasiekti sukuriant asmeninę erdvę (intelektualinę, fizinę, emocinę) – slaptą sodą, į kurį niekas negali patekti.
VYRŲ IR MOTERŲ SEKSUALUMAS YRA SKIRTINGAS
Daugelis žmonių mano, kad vyrų seksualumas yra primityvus ir labiau valdomas instinktų nei emocijų, o moterų potraukis yra nepastovus ir reikalauja ypatingų sąlygų.
Iš tikrųjų vyrų seksualumas yra lygiai taip pat susipynęs su emocijomis, kaip ir moterų seksualumas.
Depresija, nerimas, pyktis ar, priešingai, įsimylėjimo jausmas labai veikia lytinį potraukį. Taip, vyrai dažniau naudoja intymius santykius kaip antistresinę ir nuotaiką reguliuojančią priemonę. Tačiau kartu jie labai rūpinasi savo vertingumu ir baiminasi nepatikti partnerei. Nežiūrėkite į vyrus kaip į biorobotus: jie yra tokie pat emociškai įsitraukę, kaip ir jūs.
IDEALI SĄJUNGA GRINDŽIAMA LYGYBE
Laimingose sąjungose žmonės papildo vienas kitą, o ne kovoja dėl lygių teisių ir galimybių. Jie aukština unikalias savo partnerių savybes, nesistengdami įrodyti pranašumo.
Gyvename savikritikos amžiuje ir per daug laiko praleidžiame save barant ir ieškant trūkumų žmonėse ir santykiuose. Tačiau savo pačių labui turėtume išmokti mažiau kritikuoti ir labiau vertinti tai, ką turime – save, savo gyvenimą, partnerį ir santykius.