Esame įpratę sutelkti dėmesį į sunkumus ir dėl to jaustis nelaimingi. Mums atrodo, kad gyvenimas kupinas išbandymų ir neteisybės. Net jei neatsitinka nieko tragiško, problemą sumaniai gebame sukurti patys… Tačiau visada yra dvi medalio pusės. Jei sugebėsite pakeisti savo požiūrį, suprasite, kad laimė yra arčiau, nei atrodo.
Paprasti laimės dėsniai
BŪKITE DĖKINGI UŽ TAI, KĄ TURITE
Nepaisant tariamų ar tikrų sunkumų, kuriuos šiuo metu patiriate, visada yra žmonių, esančių sunkesnėje padėtyje. Net jei jums dabar visiškai nepakeliama, kažkam kitam yra blogiau.
Pavyzdžiui, žmogus skundžiasi, kad turi labai mažą namą. Bet kiek daug žmonių apskritai neturi namų, jie net žiemą turi miegoti lauke. Žmogui, kuris apgailestauja dėl prarasto darbo, gali būti naudinga pasikalbėti su žmogumi, kuris automobilio avarijoje neteko kojos. Jei pavargote nuo savo tėvų, kurie yra niūrūs ir įkyrūs, pagalvokite, ką reiškia būti našlaičiu.
Išvada: išmokite būti dėkingi už tai, ką turite. Būkite dėkingi, kad esate gyvi, galite kvėpuoti ir kasdien matote saulę. Pasakykite „ačiū” likimui ir už sunkumus, su kuriais susiduriate savo kelyje: juos įveikdami tampate stipresni ir geresni!
SUSITELKITE Į IDEALUS, O NE Į PROBLEMAS
Dauguma deda daug pastangų, stengdamiesi išspręsti vadinamąsias problemas. Dėl to jie susitelkia į neigiamas problemas, suteikia joms pernelyg didelę reikšmę ir „užkemša“ galvą blogomis mintimis. Užuot be galo gilinęsi į įsivaizduojamas ar tikras problemas, galvokite apie idealus ir svajones. Toks pozityvus požiūris turi tris privalumus:
- Pradedate mąstyti naudodami galimybių, o ne apribojimų terminus;
- Rimtai klausdami, ko norite, aiškiau apibrėšite savo tikslus;
- Mąstymas apie geresnį ar idealų gyvenimą keičia jūsų mąstyseną į pozityvią. Tokia mąstysena padeda susidoroti su iššūkiais ir įveikti kelyje pasitaikančias kliūtis.
Neskatinu jūsų visiškai ignoruoti iššūkių. Tiesiog perjunkite jungiklį nuo pasyvaus neigiamų emocijų pergyvenimo prie konstruktyvaus požiūrio į sprendimų paiešką. Pavyzdžiui, turite daug skolų. Užuot dėl to nerimavę, ieškokite galimybių uždirbti daugiau pinigų. Jei nesate patenkintas savo darbu, pagalvokite, į ką jį pakeisti. Jei jus supa pesimistai ir verkšlentojai, susiraskite naują išradingų ir pozityvių žmonių kompaniją. Jei esate vienišas, įsivaizduokite tobulą partnerį.
SUTEIKITE SAVO GYVENIMUI PRASMĘ
Norint gyventi laimingą ir prasmingą gyvenimą, svarbu rasti prasmę, savo misiją. Deja, daugelis žmonių tiesiog egzistuoja ir neklausia savęs, kam visa tai reikalinga. Svarstymai apie tikrąjį tikslą padės išlaisvinti savyje slypintį kūrybinį potencialą.
PASIRINKITE LAIMĘ KAIP GYVENIMO BŪDĄ
Esate patekęs į blogą situaciją ir negalite kontroliuoti įvykių raidos? Tai atsispindi jūsų nuotaikoje, mintyse. Ar slystate į negatyvumą, ar pamažu ir su šypsena veide problemas paverčiate galimybėmis? Pasirinkimas priklauso nuo jūsų: amžinai skųstis likimu ar žaisti kortomis, kurias jis jums metė. Arba prisiimsite aukos vaidmenį ir kentėsite dėl susiklosčiusios situacijos, arba transformuosite ją į energiją, kuri ves jus į priekį.
NEGALVOKITE: „KAS BŪTŲ, JEIGU…” VERČIAU SAKYKITE: „KITĄ KARTĄ…”
Daugelis žmonių šaukia: „O kas būtų buvę, jei būčiau pasielgęs, padaręs, pasakęs kitaip”. „Jei tik”. Įsivaizduojamas problemos sprendimas nepašalins jos iš realaus gyvenimo. Negyvenkite tokia būkle. Padėkite sau užduodami kitokį klausimą: ką turėčiau daryti kitą kartą, kad nepakliūčiau į tokią situaciją? Taip žengsite žingsnį į priekį, išsivaduosite nuo prisirišimo prie praeities problemų kartojimo. Toks konstruktyvus požiūris padės iš esmės pakeisti jūsų gyvenimą.