Kaip atskirti gilų meilės jausmą nuo aistringo įsimylėjimo? Kuo skiriasi įsimylėjimas nuo tikros meilės? Pabandykime tai išsiaiškinti.
Kai įsimylime, iš pradžių nesusimąstome, kokio rimtumo yra mūsų jausmai. Galvojame tik apie tą žmogų ir bandome įsivaizduoti būsimus santykius. „Pradiniame santykių etape gali būti sunku suvokti, kokius jausmus iš tikrųjų išgyvename. Ar tai tikra meilė, ar tik trumpalaikis įsimylėjimas” – sako psichologė Tarra Bates-Duford.
KUO SKIRIASI MEILĖ NUO ĮSIMYLĖJIMO?
Įsimylėjimas, dažniausiai, įvyksta iš karto ir labiausiai yra jaučiamas pažinties ir santykių pradžioje. Tikra, gili meilė vystosi palaipsniui. Tam reikia abiejų partnerių pastangų ir įsipareigojimo.
„Įsimylėjimas yra iracionalus. Kai esame įsimylėję, mus traukia tik žmogaus išvaizda, statusas, populiarumas ar sėkmė. Kol kas nieko nežinome apie jo asmenybę ar vidinį pasaulį – ir mums tai neįdomu. Mes labai greitai įsimylime, bet mus traukia iliuzija, o ne tikrovė” – aiškina Tarra Bates-Duford.
Santykių pradžioje įsimylėjimą lengva supainioti su tikra meile. Tačiau, laikui bėgant, skirtumas tampa vis akivaizdesnis. Jei partneriai iš tiesų domisi vienas kitu, jie pamažu pradeda užduoti vis daugiau asmeninių klausimų.
Kiekvienas iš jų nori žinoti viską apie kitą: kas jam patinka ir nepatinka, kuo jis domisi, kokie jo ateities ir šeimos planai. Jei jūsų jausmai apsiriboja įsimylėjimu, vargu ar būsite suinteresuoti sužinoti apie vienas kitą daugiau nei tai, ką jau žinote ir kas slypi paviršiuje.
ĮSIMYLĖJIMAS – TRUMPALAIKIS, O MEILĖ – ILGALAIKĖ
Įsimylėjimas ilgai netrunka, nes jis nesugeba vystytis ir prisitaikyti. Meilė yra tvirta, lanksti ir gebanti prisitaikyti prie pokyčių. Tikra meilė išgyvena visas gyvenimo audras.
Žinoma, įsimylėjimas kartais perauga į meilę ir tampa pirmuoju žingsniu į gilų abipusį prieraišumą.
16 SKIRTUMŲ TARP ĮSIMYLĖJIMO IR MEILĖS
- Meilė geba atlaikyti pokyčius, o įsimylėjimas – ne. Įsimylėjimas nėra stabilus jausmas ir gali lengvai išblėsti įvykus dideliems pokyčiams.
- Mes greitai įsimylime. Kartais iš pirmo žvilgsnio. Tikra meilė vystosi palaipsniui.
- Meilė reikalauja pastangų ir atsidavimo partneriui. Įsimylėjimas nereikalauja jokių rimtų įsipareigojimų.
- Įsimylėjimas trokšta fizinio kontakto. Be reguliaraus fizinio kontakto susidomėjimas ima blėsti. Tikra meilė nėra susijusi tik su šiuo santykių aspektu.
- Įsimylėjimas dažnai sukelia obsesinę trauką ir deginantį pavydą. Tikra meilė ugdo abipusį supratimą ir pasitikėjimą.
- Įsimylėjimas yra paviršutiniškas. Meilė – gilus jausmas.
- Tikroji meilė – tai dosnumas ir pasitikėjimas. Įsimylėjimas – godus ir nepasitikintis.
- Įsimylėjimas neturi pagrindo. Tai tarsi stovėti ant judančio smėlio, o meilė stovi ant tvirto pagrindo.
- Tikra meilė gali trukti amžinai. Įsimylėjimas neišvengiamai išblėsta.
- Meilę maitina draugystė, o įsimylėjimą – troškimas.
- Įsimylėjimas – vėjuotas. Tikra meilė – monogamiška. Įsimylėjimas trokšta naujų traukos objektų.
- Įsimylėjimas – tai idealo troškimas. Tikra meilė – tai supratimas, kad niekas nėra tobulas ir kad tai yra normalu.
- Meilė – tai jautrumas ir santūrumas. Įsimylėjimą valdo audringos ir nesuvaldomos emocijos.
- Meilė geba atleisti. Įsimylėjimas – ne.
- Kai esame įsimylėję, mus traukia išorinis grožis. Tikroji meilė – tai gebėjimas matyti ir vertinti vidinį grožį.
„Svarbu iš anksto suprasti, ko norime, o ne skubėti užmegzti santykius ir tikėtis, kad tai pavyks išsiaiškinti proceso metu. Jei neturite energijos, laiko ar noro kurti rimtus santykius, patartina kuo anksčiau tai paaiškinti savo partneriui. Atviras ir nuoširdus bendravimas yra geriausias vaistas nuo abipusių nesusipratimų ir širdgėlos. Verta nepamiršti, kad kai kuriems žmonėms ilgalaikių santykių visai nereikia” – pabrėžia psichologė Tarra Bates-Duford.
Taip pat skaitykite: