“Noriu visiems patikti ir įtikti”: ką sako šis noras?

Noriu visiems patikti ir įtikti

Negalime būti visų mėgstami – atrodytų, kad tai neginčijamas faktas. Tačiau yra žmonių, kuriems noras patikti kitiems virsta įkyriu poreikiu. Kodėl taip nutinka ir kaip toks noras gali pasireikšti?

 

PROBLEMA

Net jei apsimetame, kad mums nelabai rūpi kitų , giliai širdyje beveik visi norime būti mylimi, priimti, pripažinti ir patvirtinti. Deja, pasaulis veikia šiek tiek kitaip: visada atsiras tokių, kurie mūsų nemėgsta, ir mums teks su tuo susitaikyti.

Be abejo, kiekvienam svarbu jausti, kad esame priimami, kad esame kažko didesnio dalis, kad priklausome savo “genčiai”. O kai kas nors mūsų nemėgsta, suvokiame tai kaip atstūmimą – nelabai malonų, bet galime su tuo susitaikyti: arba tiesiog priimti atstūmimą ir judėti toliau, arba bandyti išsiaiškinti priežastį, kodėl mūsų nemėgsta.

Tačiau yra žmonių, kurie negali pakęsti, kai kas nors jais nesižavi. Vien apie tai pagalvojus, jų pasaulis sugriūva ir jie iš visų jėgų stengiasi pelnyti jiems abejingo žmogaus palankumą, atkreipti jo dėmesį ir pelnyti pritarimą. Deja, tai beveik visada sukelia nemalonių pasekmių ir veda prie priešingo rezultato.

 

POŽYMIAI

Žmonės, kurie desperatiškai siekia kitų simpatijų, dažnai elgiasi taip:

PRIEŽASTYS

Dauguma tų, kuriems visuotinė ir pripažinimas yra gyvybiškai svarbūs, iš tikrųjų kovoja su problemomis, kurių šaknys glūdi vaikystėje. Tokie gali net nesuvokti, kas juos skatina taip elgtis.

 

Vaikystės

Tikėtina, kad , kuris siekia būti visų mėgstamas, vaikystėje patyrė emocinę nepriežiūrą. Galbūt vaikystėje jis buvo emocinio, žodinio ar fizinio smurto auka. Tokios traumos gali palikti ilgalaikį jausmą, kad neužtenka tiesiog būti savimi ir tai verčia nuolat ieškoti kitų paramos ir pritarimo.

 

Žemas savęs vertinimas

Nesveikas noras būti visų mylimam rodo vidinę kovą su nepasitikėjimu savimi. Socialinės žiniasklaidos svarba tik sustiprina šį jausmą. Konkurencija dėl “patinka” skatina nesveiko poreikio būti mėgstamam kamuojamų žmonių vidinę sumaištį. Nesulaukę norimo pritarimo, jie gali dar labiau paaštrinti psichologines problemas, pavyzdžiui, vis giliau grimzti į depresiją.

 

KĄ DARYTI?

Deja, greito sprendimo nėra. Pakeliui į tai, kad nustotume jaustis nepageidaujami, nemylimi ir net nereikšmingi, kai kiti mums nesimpatizuoja, gali prireikti artimųjų paramos ir galbūt profesionalios pagalbos. Ir, žinoma, užduotis numeris vienas – išmokti mylėti save.

Išeiti iš AMP versijos