Meilė – tai tarsi subalansuota dieta, kurioje abu poros nariai gauna visą spektrą „maistinių medžiagų”.
Romantiškų santykių formulė
Maždaug prieš 30 metų išpopuliarėjo „penkių meilės kalbų” teorija. Šio atradimo autorius priėjo prie išvados, kad norint pasiekti laimės romantiniuose santykiuose, reikia suprasti, kokią meilės „kalbą” geriausiai supranta jūsų mylimasis, ir taip išreikšti savo jausmus. Jei žinote savo partnerio meilės „kalbą”, o jis – jūsų, labai tikėtina, kad jūsų laukia ilgas ir laimingas gyvenimas kartu.
Į meilės „kalbų” sąrašą įeina:
- Fizinis kontaktas (glostymas, bučiniai ir pan.);
- Paslaugų teikimas (pvz., mėgstamo valgio gaminimas, ko nors sutaisymas ir pan.);
- Kokybiškas laikas kartu (išvykos, kelionės, ėjimas į kiną, teatrą ir pan.);
- Dovanos;
- Žodiniai meilės patikinimai.
Naujo tyrimo, paskelbto žurnale „Current Directions in Psychological Science”, autoriai priėjo prie išvados, kad santykiais patenkinti žmonės, iš tikrųjų „kalbasi” vienas su kitu visomis penkiomis „meilės kalbomis”, savo meilę išreikšdami glamonėmis, žodžiais, keptais pyragais, bendrais pasivaikščiojimais, dovanomis ir pan.
Pateikite savo meilę kaip maistingą, subalansuotą dietą
Pateikite „valgiaraštyje“ visus įmanomus meilės išraiškos būdus, leiskite savo partneriui bet kada iš šio „meniu“ pasirinkti tai, ko jis ar ji nori, – tai gilių, laimingų ir ilgalaikių santykių receptas, rašo tyrimo autoriai, Toronto universiteto (Kanada) psichologai.
„Kad palaikytų gerą sveikatos būklę, žmonėms reikia daugybės būtinų maistinių medžiagų, o tęsiant šią analogiją, meilei reikia meilės prisipažinimų, pagalbos, paramos, kartu praleidžiamo laiko ir dovanų”, – sakė pagrindinė tyrimo autorė Emily Impett (Emili Impett) komentare CNBC.
Be abejo, meilės kalba gali skirtis priklausomai nuo gyvenimo aplinkybių – pavyzdžiui, mažų vaikų mamai apie partnerio meilę labiausiai „pasakys“ jo noras vienodai dalytis su ja buities rūpesčiais, o ne jausmingi žodžiai ar dovanos.