Kai du žmonės užmezga artimus santykius, jie turi atsižvelgti į tris svarbius kriterijus. Šie kriterijai – tai darnių santykių pagrindas, kuris padeda išvengti tokių problemų kaip „vienatvė poroje“ ar abipusis vienas kito nesupratimas.
Pagrindinės harmoningų santykių sąlygos
Sukurti harmoningus santykius, kurie būtų patogūs ir tinkamai abiem partneriams, nėra lengva užduotis. Tam reikia tam tikrų pastangų. Štai kodėl santykių kelionės pradžioje taip svarbu suprasti: ar ši sąjunga gali būti harmoninga? Ar ji netaps tiesiog nusistovėjusiu įpročiu, o ne visapusišku siekiu?
Štai trys kriterijai, kurie padės jums nustatyti, ar esate teisingame kelyje kuriant harmoningus santykius.
BŪKITE BENDRAMINČIAIS
Apie bendraminčius galime kalbėti tada, kai du žmonės tiksliai supranta, ko nori, kur link nori eiti kartu, kokių interesų ir tikslų abu turi. Idealiu atveju būtent nuo to turėtų prasidėti bendravimas. Grubiai tariant – beveik per pirmąjį pasimatymą. Tai padės suprasti, ar žmonės iš gyvenimo nori tų pačių dalykų.
Pavyzdžiui, moteris svajoja apie užmiesčio namą su židiniu, penkiais vaikais ir trimis šunimis. O vyras nori keliauti, galbūt net apkeliauti visą pasaulį ir kas mėnesį gyventi skirtinguose žemynuose, skirtinguose namuose ar viešbučiuose. Ar tai suderinama? Vargu…
Iš tokio bendro vaizdo jau per pirmąjį pasimatymą turėtų būti aišku, kad šiuo gyvenimo etapu šie žmonės yra visiškai skirtingi. Ir, labai gali būti, kad jiems tiesiog ne pakeliui.
BŪKITE LANKSTŪS
Tai reiškia lankstumą poroje bendraujant, nuolatinius dialogus, vienas kito supratimą, gebėjimą matyti ir priimti partnerio interesus bei savo paties pokyčių pripažinimą.
Svarbu suprasti: tas, su kuriuo pradėjote santykius prieš penkerius metus, ir tas, kuris dabar yra šalia, – tai gali būti du visiškai skirtingi žmonės. Ir tai yra svarbiausia – pamatyti ir pripažinti pokyčius ir toliau eiti išvien. Toks lankstumas išlaiko santykius gyvybingus bei prasmingus.
PALAIKYKITE RYŠĮ SU APLINKINIU PASAULIU
Svarbu, kad pora neužsidarytų savo privatumo kokone. Yra daugybė pavyzdžių, kai istorija „tu ir aš, aš ir tu” baigiasi skaudžiai. Tokios poros tarsi nuolat slepiasi nuo aplinkinio pasaulio.
Tiesa ta, kad kiekvienas turi turėti savo gyvenimą už poros ribų, nes tokiuose santykiuose vyrauja vidinės laisvės būsena, o du žmonės kasdien nuoširdžiai renkasi vienas kitą.
Kai vakare užmiegate su savo partneriu – jūs jį renkatės. Ryte atsibundate su juo – tai taip pat yra jūsų pasirinkimas.
Tokios poros galimybių spektras yra labai įvairus – meilė ir laisvė nustoja prieštarauti ir pradeda viena kitą papildyti.
Esant minimam bendravimo lygiui, nekyla baimių dėl galimos neištikimybės ir išdavystės, nes tokiose porose žmonės yra ištikimi sau ir savo kasdieniams pasirinkimams.
Vieningumas, lankstumas ir atvirumas pokyčiams, ryškus ryšys su aplinka ir vienas kito pasirinkimu – tai vaistai, padedantys santykiams išgyventi bet kokią krizę. Ryšys tampa stipresnis ir vertingesnis, o partneriai jaučiasi svarbūs vienas kitam santykiuose, praturtina juos ir papildo.