Pirmosiomis savaitėmis ar mėnesiais po pažinties negalėjote atitraukti akių nuo vienas kito, šypsodavotės vos pamatę naują SMS žinutę, per pasimatymus skraidėte lyg ant sparnų ir tirpote nuo kiekvieno prisilietimo. Laikas bėga: jums atrodo, kad santykiai tapo blankesni, o jausmai nejučia ėmė ir užgeso… Kaip pažadinti ryškias emocijas ir atkurti romantišką atmosferą?
PROBLEMA
Gyvenimas tęsiasi, santykiuose būna pakilimų ir nuosmukių, žinoma, jūs mylite savo partnerį – juk jis jums toks brangus! Ir vis dėlto, pripažinkite, kartais taip norisi vėl pasijusti įsimylėjusiam, su malonumu ir nuostaba žiūrėti į patį artimiausią žmogų…
PRAKTIKOS
Santykių pradžioje siekiame užmegzti ryšį su savo partneriu, tuomet „Aš + Tu” tampa „Mes”. Malonu ištirpti bendroje erdvėje, tačiau kartu rizikuojame nebesuvokti savęs ir kito kaip atskirų individų. Skamba paradoksaliai, bet tam, kad vėl būtume kartu, turime pajusti ribą. Kur yra jis ir kur esu aš?
Paprastai tariant, norint atgaivinti santykius, kartais reikia išeiti iš būsenos „Mes” ir pastebėti jus skiriančius skirtumus.
Galite pasinaudoti viena iš populiarių psichologinių technikų ir įsivaizduoti, kad vėl įsimylėjote. Apgaudinėkite savo smegenis, ir šie įsivaizduojami išgyvenimai padės sužadinti tuos pačius procesus jūsų kūne, kurie sukelia ir tikrus jausmus.
Kiti veiksniai, padedantys atgaivinti santykius, yra naujumo ir nuostabos jausmas. Kai ilgai gyvename kartu, manome, kad žmogus šalia mūsų yra pažįstamas ir nuspėjamas. Tačiau tai yra iliuzija – juk žmonės sugeba nustebinti net patys save. Mes visi vis dar turime ką atrasti kituose ir savyje. Kad tai padarytume, turime pajusti kiekvieno iš mūsų ribas.
Jei jaučiate norą atnaujinti savo jausmus ir iš naujo įsimylėti partnerį, neatidėkite to vėlesniam laikui. Įsiklausykite į save ir veikite.
KAIP IŠ NAUJO ĮSIMYLĖTI SAVO PARTNERĮ?
Išsilaisvinkite nuo negatyvumo
Smulkios nuoskaudos, ankstesnių kivirčų ir nesusipratimų „poskonis” gali kauptis metų metus ir pastatyti sieną tarp jūsų.
Mūsų psichika veikia taip, kad laikydami neigiamus jausmus savyje, neleidžiame pasireikšti ir teigiamiems jausmams.
Raskite tinkamą momentą sąžiningai ir atvirai pasikalbėti apie savo jausmus. Tai gali būti nelengvas pokalbis, bet jei galėsite vienas kitą išgirsti, pajusite palengvėjimą. Taip turėtų atsirasti vietos meilei ir švelnumui.
Stenkitės matyti gerus dalykus
Kiekvienas iš mūsų turi trūkumų ir kažkodėl juos pastebime labiau nei dorybes. Ir, žinoma, juos aiškiau matome kitame žmoguje, o ne savyje.
Pabandykite per savaitę už kiekvieną „minusą”, kurį pastebite savo partneryje, iškart prisiminti bent vieną „pliusą”. „Jis išmėto kojines kambaryje, bet sekmadieniais gamina mums pusryčius”. „Ji visada vėluoja, bet niekada manęs nemenkina”.
Praktikuokite dėkingumą
Kitas būdas sumažinti negatyvumą ir suteikti vietos įsimylėjimui – praktikuoti dėkingumą. Kas vakarą dvi savaites užrašykite – geriau ranka – už ką esate dėkingi savo partneriui. Galbūt jis, būdamas pavargęs, išklausė jūsų nusiskundimus, užklojo jus antklode, kai užmigote, arba nupirko mėgstamą jogurtą.
Prisiminkite
Ar prisimenate parką, kuriame vaikščiojote per pirmąjį pasimatymą? Kokius džinsus vilkėjote tą dieną, kai jis pirmą kartą jus pabučiavo?
Pasitelkite savo prisiminimus ir mintimis persikelkite į tą laiką, kai buvote iki ausų įsimylėję.
Kas jus tada traukė, kas jums ypač patiko jūsų partneryje? Balso skambesys ar žvilgsnis? Kai kurie ypatingi žodžiai, juokas? Intelektas, žavesys, charizma? Tai vis tas pats žmogus, jis vis dar turi viską, kas kadaise privertė jūsų širdį plakti dažniau. Pabandykite vėl tai jame pastebėti!
Pasitelkite „skaitmeninę detoksikaciją“
Kaip dažnai jums pavyksta pabūti dviese, vieniems, be trukdžių, kuriuos kelia darbiniai elektroniniai laiškai, pokalbiai su kolegomis ar giminaičiais? „Skaitmeninio detoksikavimo” reikia ne tik kiekvienam atskirai, bet ir porai. Pasistenkite išjungti visus įtaisus, ypač per bendrus pusryčius ar vakarienę, pasivaikščiojimo metu ir pan.
Būkite dėmesingas
Kuo dažniausiai skundžiasi daug metų kartu poroje nugyvenę vyrai ir moterys? Antrosios pusės neatidumu. Kai žmogus kasdien yra su mumis, mes tai laikome savaime suprantamu dalyku.
Vis atidedame vėlesniam laikui nuoširdų pokalbį, nepasiteiraujame, kaip sekasi darbe, nepastebime, kad jis dėl ko nors liūdi ar jaudinasi.
Skubėjimas ir kasdieniai darbai yra ir visada bus. Tačiau neturėtume pamiršti pažvelgti vienas kitam į akis, nuoširdžiai susidomėję užduoti klausimus ir rasti laiko kitoms dėmesio apraiškoms.
Prisilieskite
Pasivaikščiojimo metu laikykitės už rankų, apkabinkite savo mylimąjį – vien dėl to, kad esate šalia, – pabučiuokite jį… Tai malonu ir jums, ir jam. Įsiklausykite, kaip į prisilietimus ir bučinius reaguoja jūsų kūnas. Galbūt pajusite, kad aistra, kurią kadaise jautėte vienas kitam, neišblėso. Ji tik miega, ir ją vis dar galima pažadinti.
Užsiimkite bendra veikla
Atrasti naujų dalykų vienas kitame geriausia užsiimant bendra veikla. Maisto gaminimas kartu, stalo žaidimai ar kaktusų auginimas – ieškokite dalykų, kuriuos būtų smagu daryti kartu.
Kurkite staigmenas
Staigmenos efektas padeda ištrūkti iš rutinos ir pajusti emocijų antplūdį. Ir čia neapsieisite be kūrybiškumo. Akivaizdžiausias variantas – palikti vaikus su močiute ir pakviesti savo antrąją pusę į pasimatymą.
Būtų labai malonu, jei užsakysite gėlių pristatymą arba įteiksite dovaną be jokios priežasties – tiesiog tokią, kuri pradžiugins jūsų mylimą žmogų.
Taip pat galite prieš laukiančią darbo dieną į jos rankinę įdėti mėgstamo šokolado plytelę arba laiškelį su meilės prisipažinimu.