Tujos yra spygliuočiai. Tujas labai mėgsta kotedžų ir privačių namų savininkai. Kai kurios veislės dažnai naudojamos gyvatvorėms sukurti, kurios slepia būstus nuo pašalinių akių ir apsaugo juos nuo vėjo. Trąšos vaidina svarbų vaidmenį jų augimui ir vystymuisi.
Tujos paprastai tręšiamos trimis atvejais:
- sodinant į prastą dirvą, siekiant prisotinti mikroelementų;
- pagerinti bendrą žemės lygį;
- pasodinus tują pavasarį arba atliekant persodinimą.
Kada tręšti tujas?
Tuja turi būti tręšiama po persodinimo – dažniausiai pavasarį ar rudenį. Šiam spygliuočiui reikia parinkti saulėtą arba dalinai saulėtą vietą. Nepaisant to, kad tuja laikoma gana nelepiu augalu, vis dėlto jas reikia sodinti gerai nusausintoje ir kuo derlingesnėje žemėje.
Iškart po pasodinimo žemė turi būti laistoma Epino tirpalu – 1 ampulė praskiedžiama 1 litru vandens, po to dirva mulčiuojama susmulkinta pušies žieve – tai sulaiko drėgmę vasarą ir apsaugo sodinukas nuo užšalimo žiemą.
Jei tują pasodinsite į prastą dirvą, tada papildomai patręšti galėsite po 10–14 dienų. Šiuo atveju paprastai naudojamos fosforo ir kalio turinčios trąšos. Pirmaisiais metais nebereikia tręšti tujos, kitaip trapus medis gali tiesiog žūti.
Trąšų pasirinkimas
Trąšos tujoms turėtų būti parenkamos atsižvelgiant į tokius svarbius veiksnius kaip bendra augalo būklė, jo amžius ir dirvožemio ypatybės.
Kaip teisingai tręšti?
Tujoms reikalingas tinkamas tręšimas, ypač jauname amžiuje. Faktas yra tas, kad šie augalai sugeba iš žemės išgauti visas reikalingas maistines medžiagas tik kai jos pilnai užauga. Bet net ir tada tujas kartais reikia patręšti – kitaip jos pradės laipsniškai nykti dėl dirvožemio mineralinių medžiagų nykimo.
Pirmasis tujų tręšimas atliekamas sodinant ir daugiau tais metais tujos nebetręšiamos. Antraisiais metais tręšimas turėtų būti atliekamas tik ateinantį pavasarį – kovo arba balandžio mėnesiais. Šiuo metu tujai reikia daugybės naudingų medžiagų:
- azoto;
- magnio;
- fosforo;
- kalcio;
- kalio;
- geležies.
Taip pat skaitykite: