ES tikrina, ar „Telegram“ nemeluoja apie savo naudotojų skaičių ES, kad liktų „po Europos Komisijos radaru“. Apie tai rašo „Financial Times“.
Europos Komisijos Jungtinis tyrimų centras, ES vidaus duomenų ir mokslo tarnyba, atlieka techninį tyrimą, kad nustatytų „Telegram“ naudotojų skaičių ES, leidiniui sakė pareigūnai.
Pagal taisykles interneto platformos, turinčios 45 mln. ar daugiau naudotojų ES, privalo laikytis įvairių teisės aktų dėl Europos informacinės erdvės kontrolės. Telegram patikino, kad ES turi mažiau nei 45 mln. naudotojų, tačiau Briuselis tuo suabejojo.
Vasario mėn. „Telegram“ teigė, kad ES turi 41 mln. naudotojų. Rugpjūčio mėnesį „Telegram“ turėjo pateikti atnaujintus duomenis, tačiau to nepadarė, tik nurodė, kad turi „gerokai mažiau nei 45 mln. vidutiniškai per mėnesį aktyvių gavėjų ES“.
FT šaltinių teigimu, Europos Komisijos pradėtas tyrimas greičiausiai patvirtins, kad „Telegram“ peržengė ribą, po kurios bus laikoma „labai didele interneto platforma“. Tokios platformos privalo laikytis aiškių turinio moderavimo, trečiųjų šalių audito taisyklių ir privalo teikti tam tikrus duomenis Europos Komisijai.
ES Skaitmeninių reikalų komisijos atstovas spaudai Thomas Regnier paaiškino, kad jie turi savo metodiką interneto platformų naudotojų skaičiui apskaičiuoti.
„Ir jei manome, kad jos nepateikia tikslių duomenų apie naudotojus, remdamiesi savo tyrimu galime vienašališkai apibrėžti jas [kaip labai didelę platformą]“, – sakė jis.
Pati „Telegram“ teigia turinti beveik 1 mlrd. naudotojų visame pasaulyje. Anksčiau šiais metais Durovas laikraščiui „Financial Times“ sakė, kad „Telegram“ naudotojų bazė yra „maždaug proporcinga kiekvienos rinkos [ar] žemyno gyventojų skaičiui“, išskyrus Kiniją.