Pagal šiuos 10 požymių, pasitikrinkite ar esate priklausomas nuo kitų žmonių nuomonės.
Atsisakote savo poreikių dėl kitų žmonių poreikių
Jei turite reputaciją, kad esate paslaugus, niekada nepasiduodate, palaikai kompaniją ir esi geriausias draugas pasaulyje, apsvarstykite, kiek tai kainuoja. Gali paaiškėti, kad visi jau seniai sėdi jums ant sprando ir kabo ant kojų, nes esate pasiryžę gelbėti kitus, atsisakydami savo planų ir troškimų.
Padėti yra normalu ir teisinga. Nedera nuolat elgtis savo nenaudai, kad apie jus galvotų gerai. Išmokite pasakyti „ne”.
Nuolat ieškote pritarimo
Nebūsite patenkintas savo darbu, kol jūsų kas nors nepagirs. Tai gali būti susiję tiek su jūsų darbu, tiek su kasdienybe. Pavyzdžiui, grįžtate namo persirengti, nes jūsų atvaizdas „Instagram” surinko mažai „patinka”, nors atspindys veidrodyje buvo malonus.
Savo savivertę pagrįskite objektyviais rodikliais, o ne kitų žmonių pritarimu. Pavyzdžiui, pardavimų padidėjimas daug daugiau pasakys apie jūsų profesionalumą nei viršininko pagyrimai.
Bandymas būti tuo, kuo žmonės nori, kad būtumėte
Vienoje filmo „Pabėgusi nuotaka” scenoje paaiškėjo, kad herojė kiekvienam jaunikiui sakydavo, jog jai patinka toks pat kiaušinių patiekalas kaip ir jam. Galiausiai mergaitė pati negalėjo suprasti, kas jai patinka.
Per daug nuo kitų žmonių nuomonės priklausomo žmogaus padėtis yra dar rimtesnė. Jei dėl kiekvieno žmogaus, su kuriuo bendraujate, save perkeičiate, metas ieškoti savo vidinio branduolio ir nuspręsti, kas esate.
Nuolat perkeliate atsakomybę už savo gyvenimą kitiems
Viena vertus, tai prasminga: visi aplinkiniai daro tokią didelę įtaką jūsų gyvenimui, kad jūsų sėkmės ir nesėkmės priklauso nuo jų žodžių ir veiksmų. Tačiau vargu ar tai sveika situacija.
Brandus žmogus prisiima atsakomybę už savo gyvenimą ir įvertina kiekvieną veiksmą atsižvelgdamas į galimą riziką ir pasekmes.
Atsižvelgsite į kitų žmonių nuomonę, net jei ji nėra konstruktyvi
Nesate šimtas dolerių, kad visiems įtiktumėte, tačiau bet koks priekaištas išmuša jus iš vėžių. Komentaras „visi humanitarai yra kvaili” gali priversti jus mesti mėgstamą darbą ir imtis inžinerijos, o jūs jau taupote lėšas plastinei operacijai, nes kažkas eilėje pasakė, kad yra „už tos nosies”.
Jus supa ne tik protingi žmonės, todėl į kai kuriuos aplinkinių žodžius tiesiog verta nekreipti dėmesio.
Bijote likti vienas
Jūsų priklausomybė nuo kitų žmonių nuomonės apsunkina jūsų vidines gaires. Todėl galimybė likti be išorinio moderatoriaus kelia paniką.
Padarykite savo nuomonę prioritetu, ir baimė išnyks.
Bijote ką nors daryti savarankiškai
Atsisakote svarbaus projekto darbe, atidedate savo hobio ar verslo idėjas ir jau pamiršote, kada išdrįsote pradėti ką nors naujo ir įdomaus. Jus valdo nesėkmės baimė, kuri gali atskleisti jūsų silpnąsias vietas.
Klaidas daryti galima. Kartais verta rizikuoti, kad pavyktų.
Jaučiatės atsakingi už kitų lūkesčius
Priklausomas žmogus kitų žmonių lūkesčius suvokia kaip savo paties lūkesčius ir labai bijo jų nepateisinti. Taigi tampate teisininku, nes to norėjo tėvai, skubiai tuokiatės, nes draugai sako, kad jau laikas, ir net kavinėje užsisakote tą patį, ką ir jūsų pasimatymas.
Kitų žmonių lūkesčiai nėra jūsų problema.
Negalite priimti sprendimo be kitų žmonių patarimo
Jei keičiate darbą ar gyvenamąją šalį, natūralu, kad norite paklausti artimųjų, ką jie apie tai mano. Jų nuomonės padės jums sužinoti daugiau privalumų ir trūkumų. Tačiau kai kalbama apie kasdienius reikalus, poreikis klausyti kitų žmonių patarimų yra priklausomybės požymis.
Bet kokį šnabždesį už nugaros priimate asmeniškai
Kai žmonės aplink jus kalba ir juokiasi, jaučiate, kad jie aptarinėja jus. Žinoma, jie diskutuoja ir vertina. Tačiau daugumai žmonių jūs tiesiog nerūpite, kad ir kaip nemaloniai tai skambėtų.