Laikui bėgant kiekvienas išmaniojo telefono savininkas susiduria su tuo, kad jo įtaisas pradeda veikti su pertrūkiais. Telefonas gali sulėtėti, pakibti, o kartais tiesiog keistai elgtis. Ir taip gali nutikti net su geriausiais ir brangiausiais rinkoje flagmanais, todėl šioje situacijoje nereikia iš karto kaltinti gamintojo.
Tai yra pirmas dalykas, kurį patariama padaryti, kai aptinkama kokių nors problemų su išmaniuoju telefonu. Tačiau, ekspertų teigimu (ir kaip rodo praktika), perkrovimas naudingas ir kaip prevencinė priemonė, ypač jei naudojate senesnį ar mažiau galingą modelį. Norint padėti savo įtaisui, verta prisiminti keletą paprastų, bet svarbių taisyklių.
Kodėl svarbu retkarčiais perkrauti išmanųjį telefoną?
Pirmoji priežastis yra ta, kad į jūsų išmanųjį telefoną buvo atsisiųstas virusas arba kenkėjiška programa. Prieš porą metų kilo didelis skandalas – paaiškėjo, kad įsilaužėliai ir žvalgybos agentūros, naudodamiesi „Pegasus“ šnipinėjimo programa, šnipinėjo žurnalistus, žmogaus teisių gynėjus ir aktyvistus per jų „iPhone“ telefonus. Dėl to paaiškėjo, kad užkirsti kelią „pasiklausymui“ ir duomenų nutekėjimui padės įrenginio perkrovimas.
Ekspertai aiškina, kad dauguma virusų gyvena įrenginio operatyviojoje atmintyje, kuri automatiškai išvaloma, kai įrenginys išjungiamas ir vėl įjungiamas. Taigi perkrovimas leidžia išjungti pavojingą programą.
Antroji priežastis yra „laginimas”. Jei išmanusis telefonas pradėjo veikti lėčiau arba sunkiai persijungia tarp programų, galite jį išjungti ir vėl įjungti. Prietaisas iškraus programas iš operatyviosios atminties ir veiks greičiau.
Ir galiausiai, perkrovimas gali būti naudingas įdiegus atnaujinimus. Panašiai kaip nešiojamųjų ir asmeninių kompiuterių perkrovimas po „Windows“ atnaujinimo, jis padeda sistemai teisingai įdiegti padarytus pakeitimus ir užtikrinti optimalų jų veikimą. Priešingu atveju naujovės gali neįsigalioti ir jų nebus galima naudoti.
Kaip dažnai galite atlikti perkrovimą?
Skirtingai nei kompiuteriai ir nešiojamieji kompiuteriai, išmanieji telefonai perkraunami retai, nes didžiąją laiko dalį jie veikia budėjimo režimu.
Specialistai rekomenduoja atlikti perkrovimo procedūrą bent porą kartų per mėnesį, o geriausia – kas savaitę. Tai leis išvalyti operatyviąją atmintį nuo laikinųjų failų, išvengti „šiukšlių“ kaupimosi ir pagerinti našumą. Be to, reguliarus perkrovimas padeda efektyviau valdyti energiją.