Pusryčiai yra vienas svarbiausių dienos valgymų. Svarbu žinoti, kokiu laiku geriausia valgyti pusryčius, kad jie būtų naudingiausi. Tinkamai parinkti maisto produktai pusryčiams gali turėti teigiamos įtakos cholesterolio kiekiui mažinti ir širdies sveikatai gerinti.
Kada geriau pusryčiauti?
Tyrimai rodo, kad žmonėms, kurie pusryčiauja bent tris kartus per savaitę, širdies ir kraujagyslių ligų rizika yra gerokai mažesnė. Tačiau ne mažiau svarbus ir valgymo laikas. Mitybos specialistai pabrėžia, kad geriausia valgyti kuo greičiau pabudus.
Subalansuoti pusryčiai suteikia tinkamą toną visai dienai ir teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą. Specialistai pataria pradėti pusryčiauti per pirmąsias dvi valandas po pabudimo, nes tai padės sureguliuoti cholesterolio kiekį.
Ekspertai pabrėžia, kad reguliarus sveikų pusryčių valgymas turi daug privalumų: jie ne tik suteikia būtinų maistinių medžiagų dienos pradžioje, bet ir padeda sumažinti diabeto, hipertenzijos, nutukimo, širdies ligų ir insulto riziką.
Norint dar labiau sumažinti cholesterolio kiekį, rekomenduojama ryte valgyti daugiau augalinės kilmės maisto produktų. Vaisiuose, daržovėse, riešutuose, sėklose ir neskaldytuose grūduose gausu tirpių skaidulų, nesočiųjų riebalų, augalinių sterolių ir augalinių baltymų, kurie ypač naudingi tiems, kurių cholesterolio kiekis padidėjęs. Šiuose maisto produktuose taip pat yra mažai sočiųjų riebalų, kurie siejami su padidėjusiu MTL kiekiu.