Paslauga „Google Play Protect“, apsauganti „Android“ išmaniuosius telefonus nuo potencialiai pavojingų programų, gavo naują funkciją „Live Threat Discovery“, kuri, pasitelkdama dirbtinį intelektą, tokias programas gali aptikti realiuoju laiku ir iš karto įspėti apie grėsmę. Naujoji funkcija jau prieinama „Pixel 6“ išmaniuosiuose telefonuose ir naujesniuose šios serijos modeliuose, o netrukus bus įdiegta ir kitų gamintojų „Android“ įrenginiuose.
Funkcija „Live Threat Discovery“, apie kurią paskelbta šių metų gegužę vykusioje „Google I/O“ konferencijoje, gali aptikti net sunkiai aptinkamas kenkėjiškas programas. „Google“ teigė, kad ši funkcija gali nustatyti kenkėjiškas programas, kurios ‚visomis išgalėmis stengiasi nuslėpti savo elgesį arba kurį laiką yra neaktyvios, prieš pradėdamos įtartiną veiklą‘. Užuot skenavusi kenkėjišką programinę įrangą atsisiuntimo metu, „Play Protect“, naudodama dirbtinį intelektą, stebės įtartino programėlės elgesio požymius ir po to, kai programėlė bus įdiegta telefone.
Iš pradžių „Live Threat Detection“ funkcija daugiausia dėmesio skiria programėlėms, kurios be naudotojo sutikimo renka asmeninius duomenis, tačiau „Google“ svarsto galimybę ateityje aptikti ir kitų tipų kenkėjiškas programėles.
„Google“ taip pat teigė, kad naujoji funkcija nerinks naudotojo duomenų, nes įrenginyje naudojami dirbtinio intelekto modeliai analizuoja programėlės elgseną privatumą išsaugančiu būdu, naudodami privatų skaičiavimo branduolį (Private Compute Core).