Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ar įmanoma sumažinti rėmenį (skrandžio rūgštingumą) namuose: patarimai ir rekomendacijos

Sandra Alšauskienė

„Kuo galima palengvinti rėmenį?” – tokį klausimą tikriausiai užduoda šimtai ar net tūkstančiai žmonių. Nusprendėme aptarti šią temą plačiau

Kaip greitai numalšinti rėmenį namuose?

Geriamoji

Pusę arbatinio šaukštelio sodos ištirpinkite stiklinėje šilto vandens. Lėtai išgerkite. Nenaudokite šio būdo dažniau nei du kartus per savaitę – nes soda gali sutrikdyti rūgščių ir šarmų pusiausvyrą.

Mineralinis vanduo

Išgerkite stiklinę negazuoto mineralinio vandens. Rinkitės daug šarmų turintį vandenį (daugiau nei 800 miligramų litre).

Pienas

Išgerkite stiklinę neriebaus arba nugriebto pieno. Jis gali laikinai neutralizuoti rūgštį, tačiau ilgainiui gali sustiprinti rėmenį.

Daržovių

Gerkite bulvių, morkų ar kopūstų sultis. Šios sultys padengia stemplės gleivinę ir neutralizuoja rūgštį.

Kramtomoji

Ji (jei yra be cukraus) skatina seilių, kurios neutralizuoja rūgštį, gamybą. Kramtykite gumą bent pusvalandį.

Laikysena

Miegokite pakėlę galvą. Tai padės išvengti skrandžio rūgšties patekimo į stemplę.

Venkite aštraus, riebaus, kepto, rūgštaus maisto, gazuotų gėrimų, alkoholio, kofeino ir rūkymo.

Skrandžio rūgštingumas

Pasikonsultuokite su gydytoju:

Jei rėmuo kamuoja dažnai, kartu su kitais simptomais, nepraeina panaudojus namines priemones, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

Tačiau nepamirškite, kad pirmiau minėti metodai padės greitai numalšinti rėmenį, bet nėra vaistas. O norint gydyti rėmenį, reikia kreiptis į gydytoją ir nustatyti priežastį.

Kas yra rėmuo?

Rėmuo – tai diskomforto ar deginimo jausmas už krūtinkaulio, plintantis aukštyn nuo epigastriumo (kasos) srities, kartais atsimušantis į kaklo sritį. Daugiau informacijos.

 

Ši medžiaga skirta tik bendrai informacijai ir neturėtų būti naudojama diagnozės ar medicininio patarimo pagrindas. Šioje svetainėje pateikiamos publikacijos yra pagrįstos naujausiais aktualiais ir moksliškai pagrįstais medicinos srities tyrimais. Vis dėlto, jei jums reikia diagnozės ar medicininio patarimo, būtinai kreipkitės į gydytoją ar konkrečios srities specialistą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis. Susisiekti galite el. paštu: sandra@kaipkada.lt, bendras redakcijos telefonas: +370 695 72614
Rašyti komentarą