Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip stresas veikia regėjimą?

Sandra Alšauskienė

Stresas nepagailėjo jūsų regėjimo, nes yra viena iš daugelio jo sutrikimų ir problemų priežasčių.

Stresas, tarsi įkyrus svečias, įsiveržia į mūsų gyvenimą, palikdamas pėdsaką įvairiose kūno srityse. Jis neaplenkia ir jūsų regėjimo, nes yra viena iš daugelio jo sutrikimų ir problemų priežasčių. Mechanizmai, kuriais stresas veikia regėjimo funkciją, yra labai įvairūs ir įdomūs. Apie tai rašo Amerikos oftalmologijos akademija.

- Reklama -

Pirmas dalykas, kurį veikia stresas, yra hormonų kiekis kraujyje. Streso metu išsiskiriantys kortizolis ir adrenalinas ne tik mobilizuoja organizmą kovai su pavojumi, bet ir tiesiogiai veikia regos sistemą.

Dėl adrenalino sukelto mokinių vyzdžių išsiplėtimo gali įsitempti akių raumenys ir atsirasti regėjimo diskomfortas. Padidėjęs kortizolio kiekis, viena vertus, pagerina akių apšvietimą, tačiau, kita vertus, gali sutrikdyti normalią kraujotaką ir sukelti akių sausumą bei nuovargį.

Kaip mūsų akis veikia stresas

Tačiau problemų sukelia ne tik hormonų pokyčiai. Stresas gali sukelti kvėpavimo sutrikimus, kurie savo ruožtu sumažina deguonies kiekį kraujyje ir dėl to – akių audiniuose. Tai gali turėti neigiamos įtakos tinklainės funkcionavimui ir net sukelti jos pažeidimus.

Be fiziologinių pokyčių, stresas taip pat turi psichologinį poveikį regos funkcijai. Įtampa, ir depresija gali sustiprinti jau esamų ligų, pavyzdžiui, sausų akių ar centrinės serozinės chorioretinopatijos, simptomus.

- Reklama -

Taip susidaro užburtas ratas, kai dėl streso paaštrėja regėjimo problemos, o tai savo ruožtu didina stresą.

Tačiau ne viskas taip beviltiška. Gydytojai rekomenduoja visapusišką požiūrį į su stresu susijusių regos problemų gydymą ir prevenciją. Tai apima ne tik tradicinį gydymą, bet ir atsipalaidavimo bei streso mažinimo metodus. , meditacija, gilus tai gali padėti ne tik susidoroti su emociniu diskomfortu, bet ir pagerinti akių ir regėjimo būklę.

 

Ši medžiaga skirta tik bendrai informacijai ir neturėtų būti naudojama diagnozės ar medicininio patarimo pagrindas. Šioje svetainėje pateikiamos publikacijos yra pagrįstos naujausiais aktualiais ir moksliškai pagrįstais medicinos srities tyrimais. Vis dėlto, jei jums reikia diagnozės ar medicininio patarimo, būtinai kreipkitės į šeimos gydytoją ar konkrečios srities specialistą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis. Susisiekti galite el. paštu: sandra@kaipkada.lt, bendras redakcijos telefonas: +370 695 72614
Rašyti komentarą