Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Įdomūs psichologiniai faktai, su kuriais susiduriame kiekvieną dieną

Idomus psichologiniai faktai
Agnė

Mūsų smegenis, o kartu su jomis ir mus, nuolat veikia išoriniai veiksniai. Vis dėl to, kiek mažai žinome apie save… Štai keletas reiškinių, su kuriais susidūrė kiekvienas iš mūsų.

MŪSŲ MĖGSTAMIAUSIOS DAINOS TIESIOGIAI SUSIJUSIOS SU SVARBIAUSIAIS MŪSŲ GYVENIMO ĮVYKIAIS

Tai ne tik jūsų muzikinių pageidavimų klausimas. Ne jūsų lemia, ar daina jums patinka, ar ne, o jūsų asmeninė istorija. Štai kodėl kartais jums gali patikti daina, kuri neatrodo jūsų stiliaus.

MUZIKA DARO ĮTAKĄ EMOCIJOMS IR MŪSŲ PASAULIO SUVOKIMUI

Kino kūrėjai tuo naudojasi: siaubo scenose jie sustiprina emocijas naudodami įtemptą muziką, liūdnose dramose – melancholišką, o juokingose komedijose – dinamišką. Priklausomai nuo to, ar klausotės liūdnų, ar linksmų melodijų, keičiasi jūsų .

Mėgstant liūdnas melodijas, atsiranda įprotis viską vertinti blogai ir pastebėti tik nelaimingus žmones aplink save. O klausydamiesi linksmų, nuotaikingų dainų jausitės pozityviau ir dažniau šypsositės.

MUZIKA DARO ITAKA EMOCIJOMS

JEI ĮTIKINSITE SAVE, KAD PAKANKAMAI MIEGOJOTE, JŪSŲ SMEGENYS PATIKĖS

Tai vadinamasis placebo efektas. Tyrimų duomenimis, tai veikia.

Galite apgauti savo smegenis ir priversti jas manyti, kad miegojote pakankamai, pavyzdžiui, miegodami tik keturias valandas, ir visą dieną būsite kupini energijos, kol bent šiek tiek pavargsite. Menkiausias priminimas smegenims, kad neišsimiegojote, nuovargį padidins daug kartų.

JEI KALBĖSITE APIE SAVO PLANUS IR TIKSLUS, BUS SUNKIAU JUOS ĮGYVENDINTI

Tai tas pats, kas sakyti, kad jei kalbėsite apie savo norus, jie neišsipildys. Kai kalbate apie savo planus ir tikslus, jau patiriate tam tikrą malonumą, todėl nededate tiek daug pastangų, kad įgyvendintumėte savo planus. Tai sumažina galimybes pasiekti tikslą.

Žinoma, tai galioja ne visiems, o tik tam tikro tipo žmonėms.

ŠIUOLAIKINIAI STUDENTAI YRA NERIMASTINGESNI UŽ ŠEŠTOJO DEŠIMTMEČIO PSICHIATRIJOS PACIENTUS

Sunkumai įsidarbinant, socialinis spaudimas, nerealūs lūkesčiai, meilės rūpesčiai ir kasdienės problemos daro studentų psichiką labiau įtemptą nei buvusių pacientų.

KAI GALVOJAME APIE PRAEITIES ĮVYKĮ, ATKURIAME PASKUTINĮ PRISIMINIMĄ APIE JĮ

Supratote? Perskaitykite dar kartą… Mes prisimename tik pirmą kartą, kai koks nors įvykis iš tikrųjų įvyko.

Tačiau kai prisimename įvykį antrą kartą ir kitus kartus, stengiamės prisiminti paskutinę mintį, kuri buvo susijusi su tuo įvykiu. Dėl to smegenims daug lengviau sudaryti praeities įvykių grandinę.

APSUPTI LAIMINGŲ ŽMONIŲ, GALITE TAPTI LAIMINGESNI IR JŪS

Liūdesys, ir , kartais yra užkrečiamas, tačiau tą patį galima pasakyti ir apie laimę. Kai leidžiate laiką su laimingu žmogumi, jūsų nuotaika pagerėja. Kaip rodo įvairūs stebėjimai, laimingo žmogaus rizika susirgti lėtinėmis ligomis labai sumažėja. Įprasite bet kurioje situacijoje įžvelgti teigiamą pusę, dalytis džiaugsmu su kitais ir mažiau galvoti apie blogus dalykus.

Didziausias stresas

DIDŽIAUSIĄ STRESĄ PATIRIAME TARP 18 IR 33 SAVO GYVENIMO METŲ

Nuo 18 iki 33 metų pradedame naują gyvenimą ir mokomės prie jo prisitaikyti: pradedame mokytis universitete, įgyjame profesiją, patenkame į darbo rinką, kurioje ne visada lengva, ypač jauniems specialistams, nusiperkame butą, automobilį, sukuriame šeimą… Linkime jums drąsos šioje sunkioje gyvenimo atkarpoje.


Taip pat skaitykite:

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Autorius Agnė
KAIPKADA.LT portalo santykių ir psichologijos straipsnių specialistė. Susisiekti galite el. paštu: agne@kaipkada.lt, bendras redakcijos telefonas: +370 695 72614
Rašyti komentarą